Varnsdorf - Dukla 3:4Fotbalisté Dukly na jaře zůstávají stoprocentně úspěšní

Fotbalisté Dukly v dohrávce 18. kola druhé ligy zvítězili ve Varnsdorfu 4:3 a v jarní části sezony i počtvrté vyhráli. Hattrickem se v pražském týmu blýskl útočník Lukáš Matějka. Svěřenci trenéra Petra Rady se posunuli na šesté místo tabulky, na pátý Varnsdorf ztrácejí bod.

Trenér Dukly Petr Rada na archivním snímku.

Rozjeté Dukle v utkání, které se v původním březnovém termínu neuskutečnilo kvůli nezpůsobilému hřišti, výborně vyšel první poločas. V 10. minutě otevřel skóre Piroch, další dvě branky přidal ještě do přestávky Matějka.

Severočeši krátce po změně stran snížili zásluhou Osmančíka, ale v 78. minutě Matějka zkompletoval hattrick. Kmenový hráč Plzně si v druholigové sezoně polepšil na 11 gólů a ztrácí jednu trefu na nejlepší střelce Jana Suchana z Vlašimi a příbramského Tomáše Wágnera.

Varnsdorf ještě závěr zdramatizoval, poté co se prosadili náhradník Rudnytskyy a Tanko. Domácí ale už víc nestihli a na svém stadionu v soutěži utrpěli první porážku po pěti zápasech od konce srpna.

18. kolo druhé fotbalové ligy:
Varnsdorf - Dukla Praha 3:4 (0:3)
Branky: 51. Osmančík, 90. Rudnytskyy, 90.+3 Tanko - 27., 36. a 78. Matějka, 10. Piroch. Rozhodčí: Ulrich - Lakomý, Cichra. ŽK: Samko, Richter, Ondráček, Švanda - Moulis, Piroch, Kozel, Peterka. Diváci: 421.