Fotbalisté pražské Dukly porazili v druhé lize Sokolov

Fotbalisté Dukly Praha porazili v utkání 12. kola druhé ligy 2:0 Sokolov. Díky tříbodovému zisku předskočili svého sobotního soupeře a v tabulce se dostali na desáté místo. Bránící Sokolov zahrozil v prvním poločase pouze jednou, a to když Costa ve 14. minutě přímo z rohu vyzkoušel Radu. Domácí se dostali do vedení ve 38. minutě poté, co prudce vystřelil z osmnácti metů Hanus, brankář Kubásek míč neudržel a v zápětí fauloval v pokutovém území Kulvajta. Nařízenou penaltu Michal proměnil.

Hosté po přestávce přešli do ofenzivy a po Bauerově centru z pravé strany hlavičkoval v 63. minutě Šorfa z malého vápna těsně vedle. V 71. minutě ale předvedla povedenou akci Dukla, Palša vyslal napravo do úniku Koptu, ten nahrál před branku a dobíhající Svatonský ze sedmi metrů zvýšil skóre. Baník mohl snížit v 77. minutě, kdy po centru Macha hlavičkoval Vondrášek do břevna a po Salákově dorážce odvracel z vlastní brankové čáry Hanus. Tentýž hráč ovšem na druhé straně ještě v 87. minutě trefil z velkého vápna tečovanou střelou břevno.

Krč doma porazila Třinec

Zápas mužstev ze dna tabulky zahájila Vágnerova branka po sóle už ve 3. minutě a Krč vedla 1:0. Převaha Sparty pokračovala a tři minuty po první trefě se opět gólově prosadil prudkou střelou Vágner. Třinec se pokoušel o rušivé útoky, ale neprosadil se. Po brance Kounovského na 3:0 v 18. minutě po chybě brankáře Bruka se Třinec stáhl a poločas se dohrál za krčské převahy. V druhém poločase už Krč výsledek pohlídala, Třinec i přes snahu už nedokázal na první domácí výhře pražského týmu ve druhé lize nic změnit.

Hlučín se rozešel s Příbramí bez branek

Fotbalisté Hlučína nad vedoucím celkem tabulky nevyhráli, i když výkonem favorizovaného soupeře předčili. Hosté si jedinou brankovou příležitost za celý zápas vypracovali až v 87. minutě, ale Klesa ji zahodil.

Přesněji kombinující Hlučín se od začátku utkání nastěhoval před pokutové území Příbrami a do první šance se v 15. minutě dostal Žižka, hlavou však branku těsně minul. Koubkovu dělovku z 11 metrů pak příbramský gólman Hruška reflexivním zákrokem vyrazil na rohový kop.

Další parádní zákrok Hruška předvedl hned v úvodu druhého poločasu, kdy byl úspěšný po Galajkově hlavičce. Na pozorného brankáře Středočechů nevyzrál ani v 69. minutě Koubek, a tak utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Dukla Praha - Baník Sokolov 2:0 (1:0)
Branky: 38. Michal z pen., 71. Svatonský. Rozhodčí: Matějek - Slavík, R. Hrubeš. Diváci: 349.
Dukla Praha: Rada - Kopta, Palša, Kuděla, Daněk - Michal, Ludačka, Holub, Hanus (90. Pokorný) - Svatonský, Kulvajt (46. Hubka). Trenér: Bittengel.
Baník Sokolov: Kubásek - Kura, Hájovský, Němeček, Thomas - Bauer (69. Habai), Čada, Costa, Jiráček (46. Salák), Mach - Šorfa (69. Vondrášek). Trenér: Obrhám.
Sparta Krč - Třinec 3:0 (3:0)
Branky: 3. a 6. Vágner, 18. Kounovský. Rozhodčí: Paták - Pokorný, Teuber. ŽK: Waldhauser - Bruk, Zitka. Diváci: 238.
Sparta Krč: Švenger - Švejda, Horkavý, Šrámek (12. Poláček), Waldhauser - T. Dubský, Pikl (63. Kordiak), Hubený (77. Viskup), Vágner, T. Kounovský - Matějka. Trenér: Šimurka.
Fotbal Třinec: Bruk - Pindor (35. Berger), Martinčík, Zitka, Malíř - Lisický (35. Cieslar), Hromada, Hupka, Ceplák - Rodriguez, Ďurica (68. Dombi). Trenér: Kouřil.
Hlučín - Příbram 0:0
Rozhodčí: Hrubeš - Chytil, Santarius. ŽK: Bogdaň - Šindelář, Nechvátal. Diváci: 975.
Hlučín: Kosmál - Kopecký, Bogdaň, Švrček, Hornyak - Žižka (73. Hanus), Melecký, Prokeš, Moravčík - Galajda, Koubek (88. Kovář). Trenér: Samec.
Příbram: Hruška - Nohýnek, Navrátil, Penc, Pleško - Klesa, Tarczal, Nechvátal (62. Plašil), Šindelář - Huňa, Jales (70. De Oliveira, 84. Pilík). Trenát: Barát.