Olomouc B - Vyškov 1:0Fotbalisté Vyškova prohráli v Olomouci, mohou přijít o vedení v druhé lize

Fotbalisté Sigmy Olomouc B v úvodním utkání 19. kola druhé ligy porazili Vyškov 1:0. Lídr tabulky tak nadále čeká na první jarní výhru. V sobotu ho o vedení může připravit druhá Dukla, která ztrácí jen bod. Vlašim přehrála Prostějov 2:1 a drží se těsně za barážovými příčkami.

Vyškovský klub v zimě změnil majitele a jeho cílem nadále zůstává postup do nejvyšší soutěže. Vstup do jarní části sezony se však favoritovi vůbec nepovedl, ze tří úvodních utkání vytěžil pouze bod. Zápas na Hané rozhodli domácí v 76. minutě, kdy jim vyšla rychlá kolmá akce. Muritala z křídla odcentroval a volný Šíp zakončil přesně. Rezerva Olomouce je sedmá.

Vítězný gól Vlašimi proti Prostějovu na 2:1 dal v 73. minutě hlavou obránce Breda. Zatímco Středočeši ztrácejí z páté příčky jen bod na třetí Táborsko, Hanáci zůstávají na sestupovém patnáctém místě.

19. kolo druhé fotbalové ligy:
Olomouc B - Vyškov 1:0 (0:0)
Branka: 76. Šíp. Rozhodčí: Machálek - Pochylý, Ježek. ŽK: Fiala - Němeček, Delferriere, Štěpánek. Diváci: 339.
Vlašim - Prostějov 2:1 (0:0)
Branky: 52. Vachoušek z pen., 73. Breda - 47. Malec. Rozhodčí: Trska - Černoevič, Malimánek. ŽK: Kulhánek, Beran - Vejmola. Diváci: 415.