Líšeň - Vlašim 2:0Fotbalisté Líšně na úvod druholigového jara porazili Vlašim a dotáhli Příbram

Fotbalisté Líšně na úvod jarní části druhé ligy doma porazili Vlašim 2:0. Brněnský tým se v tabulce posunul na druhé místo a bodově dotáhl vedoucí Příbram, která v 17. kole prohrála v Karviné 0:1. Dva nejlepší celky soutěže se utkají v pátek.

Ilustrační foto.

Líšeň v nastavení první půle poslal do vedení Čermák proměněnou penaltou, v 61. minutě přidal druhý gól Šumbera. Domácí zvítězili po dvou kolech bez vstřelené branky. Vlašim naopak vyšla naprázdno po dvou výhrách a je třináctá.

Karviná rozhodla o triumfu nad příbramským lídrem po hodině hry, kdy Málek skóroval z pokutového kopu. Středočeši ve druhé lize podlehli po 14 zápasech a poprvé od srpnového druhého kola. Domácí jsou na páté pozici.

Vstup do jarní fáze nevyšel ani Vyškovu, jenž remizoval 0:0 na hřišti Táborska a z třetího místa ztrácí bod na Líšeň a Příbram.

17. kolo druhé fotbalové ligy:
Líšeň - Vlašim 2:0 (1:0)
Branky: 45.+1 Čermák z pen., 61. Šumbera. Rozhodčí: Krejsa - Mikeska, Dresler. ŽK: Jeřábek, Polášek - Horský, Rigo, Svoboda, Biegon, Vala. Diváci: 420.
Táborsko - Vyškov 0:0
Karviná - Příbram 1:0 (0:0)