Jihlava - Táborsko 3:0Jihlava vyhrála souboj o první místo ve druhé lize, Fila dal hattrick

Fotbalisté Jihlavy v pátém kole druhé ligy doma porazili Táborsko 3:0, připravili soupeři první bodovou ztrátu v sezoně a dosavadního lídra vystřídali v čele tabulky. Hattrickem se blýskl Lukáš Fila.

V úvodním poločase se Fila trefil dvakrát a devatenáctiletý záložník zkompletoval hattrick ve 49. minutě. Fila se s pěti góly v sezoně dotáhl na nejlepší střelce druhé ligy Tomáše Schánělce z béčka Sparty a brněnského Jakuba Řezníčka. Zmar hostů podtrhl Dordič, jenž v 79. minutě neproměnil pokutový kop. Jihlavští počtvrté v ročníku zvítězili a vedou tabulku před Táborskem o bod.

Sparťanský B-tým ve Varnsdorfu ztratil dvoubrankový poločasový náskok a remizoval 2:2. Hosty poslal do vedení ve 12. minutě Schánělec z penalty, krátce před pauzou zvýšil Horák. Domácí vybojovali bod díky "slepeným" gólům, v 74. a 76. minutě skórovali Hodek a Firbacher. Hráči Varnsdorfu nicméně dál čekají na premiérovou výhru v sezoně.

5. kolo druhé fotbalové ligy:
Varnsdorf - Sparta Praha B 2:2 (0:2)
Branky: 74. Hodek, 76. Firbacher - 12. Schánělec z pen., 40. Horák. Rozhodčí: Bělák - Pochylý, Dohnálek. ŽK: Švanda, Kříž - Kaštánek, Penxa, Schánělec, Goljan. Diváci: 1049.
Jihlava - Táborsko 3:0 (2:0)
Branky: 28., 42. a 49. Fila. Rozhodčí: Krejsa - Váňa, Vodrážka. ŽK: Tureček - Bláha, Skopec, Mach, Novák, Kateřiňák. Diváci: 700.