Líšeň - Olomouc B 4:0Líšeň porazila v šlágru béčko Olomouce a dál vedou druhou ligu

Fotbalisté Líšně porazili v šlágru šestého kola druhé ligy doma Olomouc B 4:0 a vedou tabulku už s tříbodovým náskokem. Před Hanáky se po výhře 3:1 na hřišti sparťanského "béčka" posunula na druhé místo Jihlava, jež má lepší skóre. Karviná doma podlehla Táborsku 0:1 a je s tříbodovou ztrátou čtvrtá. Poslední Vlašim prohrála v Třinci 0:4 a nebodovala ani v šestém utkání v sezoně.

Líšeň se ujala vedení zásluhou Vandase, další tři zásahy přidala ve druhé půli. Mezi střelce se zapsali Čermák, Černín a Zikl. Brněnský celek jako jediný v druholigové sezoně ještě neprohrál. Sigma poprvé vyšla naprázdno po třech výhrách.

Jihlava šla do vedení proti Spartě po vlastním gólu Suchomela, za domácí srovnal v 28. minutě Pudhorocký. Vysočina rozhodla o triumfu po změně stran, kdy se trefili Tureček a Peřina.

Stejně jako Vysočina i Třinec vyhrál třetí z posledních čtyř kol. V prvním poločase se za domácí prosadil Foltyn a po přestávce Holík, Kateřiňák a Juřena.

Táborsko poprvé za tři body

O prohře Karviné rozhodl v 63. minutě Babacar. Slezané prohráli druhý zápas za sebou, naopak Jihočeši poprvé v ročníku naplno bodovali.

Pražská Dukla zdolala doma Vyškov 2:0. Dejvický celek vstřelil oba góly v úvodních 25 minutách hry, trefili se Matějka a Buchvaldek.

Příbram zvítězila ve Varnsdorfu 2:1, rozdílový gól zaznamenal v 68. minutě Osmančík. Opava remizovala se Slavií B 1:1, stejně dopadl i duel mezi Prostějovem a Chrudimí.

6. kolo druhé fotbalové ligy
Sparta Praha B - Jihlava 1:3 (1:1)
Branky: 28. Pudhorocký - 22. vlastní Suchomel, 52. Tureček, 63. Peřina. Rozhodčí: Křepský - Antoníček, Dohnálek. ŽK: Suchomel - Fila, Piško. Diváci: 324.
Třinec - Vlašim 4:0 (1:0)
Branky: 27. Foltyn, 55. Holík, 69. Kateřiňák, 78. Juřena. Rozhodčí: Dorušák - Pfeifer, Žurovec. ŽK: Foltyn, Habusta - Toula, Lehoczki, Hyský (trenér), Smejkal. Diváci: 520
Opava - Slavia Praha B 1:1 (1:0)
Branky: 24. Rychlý - 68. Šmiga. Rozhodčí: Opočenský - Černoevič, Špindlerová. ŽK: Bílek, Rychlý, Kopečný - Kričfaluši, Bárta, Nikl, Labík, Jarolím (trenér). Diváci: 1735.
Karviná - Táborsko 0:1 (0:0)
Branka: 63. Babacar. Rozhodčí: Černý - Hurych, Pospíšil. ŽK: Boháč, Cienciala, Zedníček, Papadopulos - Navrátil, Provazník, Bezpalec. Diváci: 1131.
Dukla Praha - Vyškov 2:0 (2:0)
Branky: 13. Matějka, 25. Buchvaldek. Rozhodčí: Adámková - Arnošt, Novák. ŽK: Piroch - Kubala, Alegue, Štěpánek. Diváci: 685.
Líšeň - Sigma Olomouc B 4:0 (1:0)
Branky: 20. Vandas, 67. Čermák, 78. Černín, 88. Zikl. Rozhodčí: Rouček - Kotalík, Cichra. ŽK: Vandas, Laczkó - David, Sedlák, Galus. Diváci: 790.
Prostějov - Chrudim 1:1 (0:0)
Branky: 54. Zapletal - 63. Kodýdek. Rozhodčí: Ulrich - Šimáček, Mojžíš. ŽK: Elbel, Bialek, Stříž - Kesner, Firbacher. Diváci: 680.
Varnsdorf - Příbram 1:2 (0:1)
Branky: 54. Radosta - 13. Čejka, 68. Osmančík. Rozhodčí: Vokoun - Ratajová, Leška. ŽK: Michal, Rudnytskyy, Kříž, Zbrožek - Petrák, Melichar, Stropek, Dudl. Diváci: 380.