Varnsdorf - Líšeň 0:1Málek rozhodl druholigový šlágr a vrátil brněnský tým na barážovou příčku

26. 4. 2022 18:52Aktualizováno 26. 4. 2022 19:19

Hned úterní předehrávka se zařadila ke šlágrům 26. kola fotbalové Fortuna Národní ligy. Varnsdorf podlehl Líšni 0:1. Zápas rozhodl Jaroslav Málek a posunul "Marvany" z brněnského předměstí na třetí, barážovou příčku tabulky.

Jaroslav Málek z Líšně.Foto: sklisen.com

Narazily na sebe dva ambiciózní týmy. Šestí Severočeši ztráceli na čtvrté Marvany pět kol před koncem sezony tři body.

První poločas nabídl vyrovnanou partii, ovšem po změně stran hostující celek výrazně přidal a zapsal do tabulky cenné tři body. Dvacet minut před koncem zazářil severočeský brankář Richter, který vytáhl parádní zákrok. O chvíli později navíc trefil tyč Marek Matocha a zdálo se, že utkání skončí bez branek.

Ovšem v 78. minutě se přihlásil o slovo Jaroslav Málek, jenž stanovil konečný výsledek střetnutí.

Líšeň se tak posunula na třetí příčku o bod před Spartu B, Varnsdorf ztrácí na svého úterního soupeře již šest bodů.

Neuskutečněné utkání 23. kola mezi Chrudimí a Táborskem zná nový termín. Hrát se bude ve středu 4. května od 17:00.

26. kolo druhé fotbalové ligy:
Varnsdorf - Líšeň 0:1 (0:0)
Branka: 79. Málek. Rozhodčí: Křepský - Antoníček, Dohnálek. ŽK: Matocha (Líšeň). Diváci: 395.

Souhrn z výsledků:
14.5.2022 30. kolo Vlašim FC Sellier&Bellot Vlašim - Slezský FC Opava Opava Vlašim - Opava 3 : 1
20220514T17 : 30:00+0000
Vlašim vs. Opava
Vlašim
Opava
14.5.2022 30. kolo Sparta B AC Sparta Praha B - MFK Chrudim Chrudim Sparta B - Chrudim 2 : 2
14.5.2022 30. kolo Žižkov FK Viktoria Žižkov - SK Líšeň Líšeň Žižkov - Líšeň 3 : 1
14.5.2022 30. kolo Vyškov MFK Vyškov - FK Dukla Praha Dukla Vyškov - Dukla 1 : 1
14.5.2022 30. kolo Varnsdorf FK Varnsdorf - FC Vysočina Jihlava Jihlava Varnsdorf - Jihlava 0 : 0
14.5.2022 30. kolo Ústí FK Ústí nad Labem - FK Fotbal Třinec Třinec Ústí - Třinec 3 : 2
14.5.2022 30. kolo Příbram 1. FK Příbram - 1. SK Prostějov Prostějov Příbram - Prostějov 2 : 4
14.5.2022 30. kolo Brno FC Zbrojovka Brno - Táborsko Táborsko Brno - Táborsko 1 : 1