Jihlava - Vlašim 3:3Nevídaný kolaps exligového týmu! Také Votroci se nadřeli

30. 4. 2021 16:18Aktualizováno 30. 4. 2021 19:03

Doma rozdávají, venku loupí. Fotbalisté Prostějova zvítězili v utkání 21. kola Fortuna Národní ligy v Ústí nad Labem 2:1, v nastavení však museli přečkat nebezpečnou hlavičku domácího brankáře Tvrdoně, který jen těsně minul. Hanáci jsou znovu druzí v tabulce. Nevídaný kolaps předvedla exligová Jihlava, která proti Vlašimi v závěrečných deseti minutách ztratila vedení 3:0! Vedoucí Hradec Králové si výhrou 1:0 nad Blanskem upevnil první příčku. Táborsko v bitvě o záchranu porazilo Třinec 2:0.

Trenér Vlašimi Daniel Šmejkal.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Prostějov se po vítězství v Ústí nad Labem minimálně do sobotního zápasu Líšně posunul na druhou pozici. O výhře Hanáků rozhodli svými góly v prvním poločase Zlatohlávek a Kopřiva, za domácí po pauze snižoval Prošek. Ústí potřetí za sebou padlo, Prostějov tři zápasy neprohrál.

„Pro mě velké zklamání! Totálně jsme prospali první poločas a všechno soupeři sami namastili. Nasazení a důraz jsem viděl až po přestávce, což je strašně málo," postěžoval si pro ČT sport David Jarolím, trenér Ústí.

„Když musíme k zápasu urazit takový kus cesty, vždy je příjemné uhrát dobrý výsledek. Mohli jsme odskočit o víc než dva góly. Když pak domácí snížili, byli jsme zbytečně nervózní až do konce," hodnotí jeho protějšek Pavel Šustr.

Vysočina byla svědkem neuvěřitelného kolapsu. Vlašim vybojovala bod na hřišti Jihlavy po remíze 3:3. Po bezbrankové první půli se ve druhé pětačtyřicetiminutovce děly věci. Vysočina si vypracovala vedení 3:0, ale o ně v posledních deseti minutách přišla! Středočeský celek předvedl skvělý comeback a z Jihlavy si nakonec odváží třetí remízu v řadě.

Vedoucí tým tabulky nezaváhal a na domácí půdě porazil Blansko 1:0. Fotbalisté Hradce se ale nadřeli, o těsné výhře rozhodl dvanáct minut před koncem proměněnou penaltou zkušený Dvořák. Votroci tak slaví osmou výhru v řadě, naopak Blansko počtvrté za sebou padlo.

Táborsko porazilo Třinec a opustilo sestupovou třináctou pozici. Jihočeši rozhodli o svém vítězství v prvním poločase, kdy se prosadil Tolno, navíc ještě neproměnili penaltu. Ve druhém dějství zvyšoval na konečných 2:0 Ndiaye. Táborsko drží tři zápasy neporazitelnost, naopak Třinci skončila dvouzápasová série výher.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

21. kolo druhé fotbalové ligy:
Hradec Králové - Blansko 1:0 (0:0)
Branka: 78. Dvořák z pen. Rozhodčí: Proske - Hock, Mojžíš. ŽK: Vučič, Leibl - Kopičár. Diváci: 50 (omezený počet).
Ústí nad Labem - Prostějov 1:2 (0:2)
Branky: 50. Prošek - 20. Zlatohlávek, 34. Kopřiva. Rozhodčí: Ulrich - Poživil, Líkař. ŽK: Bílek, Miskovič - Píchal, Bala. Diváci: 70 (omezený počet).
Táborsko - Třinec 2:0 (1:0)
Branky: 23. Tolno, 60. vlastní Vaněk. Rozhodčí: Petřík - Váňa, Vodrážka. ŽK: Alves de Almeida - Adamuška, Bedecs, Celba, Attah. Diváci: 100 (omezený počet).
Jihlava - Vlašim 3:3 (0:0)
Branky: 53. a 70. Patrák, 63. Červ z pen. - 81. a 88. Firchbacher, 80. Jurásek. Rozhodčí: Vojkovský - Dresler, Lakomý. ŽK: Křišťál, Červ - Breda. Bez diváků.

Souhrn z výsledků:
4.12.2021 16. kolo Prostějov 1. SK Prostějov - AC Sparta Praha B Sparta B Prostějov - Sparta B 1 : 0
4.12.2021 16. kolo Opava Slezský FC Opava - FC Zbrojovka Brno Brno Opava - Brno 0 : 2
20211204T13 : 30:00+0000
Opava vs. Brno
Opava
Brno
4.12.2021 16. kolo Líšeň SK Líšeň - MFK Vyškov Vyškov Líšeň - Vyškov Odloženo
4.12.2021 16. kolo Chrudim MFK Chrudim - FC Sellier&Bellot Vlašim Vlašim Chrudim - Vlašim Odloženo
28.11.2021 16. kolo Žižkov FK Viktoria Žižkov - FK Varnsdorf Varnsdorf Žižkov - Varnsdorf 0 : 2
20211128T10 : 15:00+0000
Žižkov vs. Varnsdorf
Žižkov
Varnsdorf
27.11.2021 16. kolo Táborsko Táborsko - 1. FK Příbram Příbram Táborsko - Příbram 2 : 3
27.11.2021 16. kolo Dukla FK Dukla Praha - FK Fotbal Třinec Třinec Dukla - Třinec 0 : 0
20211127T10 : 15:00+0000
Dukla vs. Třinec
Dukla
26.11.2021 16. kolo Jihlava FC Vysočina Jihlava - FK Ústí nad Labem Ústí Jihlava - Ústí Odloženo

Souhrn z kalendáře:
4.3. 18 : 00 17. kolo Ústí FK Ústí nad Labem - SK Líšeň Líšeň Ústí - Líšeň Vsadit
5.3. 10 : 15 17. kolo Třinec FK Fotbal Třinec - MFK Chrudim Chrudim Třinec - Chrudim Vsadit
5.3. 14 : 30 17. kolo Brno FC Zbrojovka Brno - 1. SK Prostějov Prostějov Brno - Prostějov Vsadit
5.3. 14 : 30 17. kolo Dukla FK Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava Jihlava Dukla - Jihlava Vsadit
5.3. 14 : 30 17. kolo Příbram 1. FK Příbram - FK Viktoria Žižkov Žižkov Příbram - Žižkov Vsadit
5.3. 14 : 30 17. kolo Vyškov MFK Vyškov - Slezský FC Opava Opava Vyškov - Opava Vsadit
6.3. 10 : 30 17. kolo Sparta B AC Sparta Praha B - FK Varnsdorf Varnsdorf Sparta B - Varnsdorf Vsadit
6.3. 14 : 30 17. kolo Vlašim FC Sellier&Bellot Vlašim - Táborsko Táborsko Vlašim - Táborsko Vsadit