Opava vyhrála v Krči a dál bojuje o ligu

Fotbalisté Opavy zvítězili v druhé lize 1:0 na hřišti sestupující Krče a dál bojují o postup do nejvyšší soutěže. Na druhou Příbram, která má zápas k dobru, ztrácejí dvě kola před koncem soutěže jeden bod. O vítězství Slezanů rozhodl v 56. minutě po standardní situaci obránce Horka.

Radost fotbalistů Opavy - ilustrační foto

Opava začala po předchozích dvou porážkách aktivněji, ale první vážnější šance si vypracovali domácí. Nejprve šel v 11. minutě Vojtíšek sám na branku, ale k zakončení se nedostal. O minutu později Waldhauser ve slibné pozici minul. Hosté zahrozili poprvé ve 26. minutě, kdy za obranu pronikl Víšek. Ve 32. minutě pak byl ve dvojnásobné šanci Halaška.

Po přestávce fauloval Horkavý a po nařízeném přímém kopu skóroval šťastně dorážkou odražené střely Horka. Další šance měli Švach a po ofsajdu i Zapletal, ale ani jeden z nich branku netrefil. Střelami z dálky se neprosadili Dubský ani Pikl, hosté neuspěli v brejkových situacích. V nastaveném čase ještě mohla Krč z trestného kopu po ruce těsně před pokutovým územím vyrovnat, ale Houštecký trefil jen zeď.

Příbram si prohrou zkomplikovala situaci

Fotbalisté Příbrami si těsnou porážkou zkomplikovali boj o postup do nejvyšší soutěže, naopak domácím výhra s největší pravděpodobností zajistila záchranu ve druhé lize. Hosté mohli vyrovnat, když stejně jako před týdnem na Julisce dostali v poslední minutě možnost kopat penaltu po Švehlově faulu. Huňa ale tentokrát neuspěl, když poslal míč nad branku.

V nervózním utkání bylo k vidění víc osobních soubojů než fotbalové chytrosti, většina akcí končila před pokutovým územím. Více brankových příležitostí si vypracovali domácí, ale proměnili jedinou. V 55. minutě Pulkert překonal gólmana Hrušku po Schönově přihrávce osamocený Pulkert.

Vítkovice mohly skórovat už v 6. minutě, Prohászka z malého vápna ale branku těsně minul. Další šanci spálil stejný hráč před poločasem a třetí velkou příležitost domácích zneškodnil gólman Příbrami, který chytil Doležalovi hlavičku ze tří metrů. Hosté měli před penaltou jedinou gólovou šanci v 27. minutě, kdy Huňa nastřelil břevno.

Třinec prohrál v Olomouci

Ve vyrovnaném utkání byli v prvním poločase lepší hosté, kteří si také vypracovali několik příležitostí. Tu největší měl ve 29. minutě po centru Malíře Veselý, ale trefil ve vyložené šanci gólmana Doležala do hlavy. Stejný hráč šel o dvě minuty později sám na branku, ale vystřelil vedle.

Ve druhé půli měli naopak více ze hry domácí. Agilní Krutý nejprve v 50. minutě trefil střelou z 20 metrů tyč, ale osm minut nato rozhodl o výsledku, když obešel tři hráče a míč poslal k tyči. Hosté se dostali do dvou šancí až při závěrečném náporu, zejména Macečkova tutovka mohla skončit gólem, ale jeho hlavičku skvěle kryl Doležal.

Sparta Krč - Opava 0:1 (0:0)
Branka: 56. Horka. Rozhodčí: Drábek - Filípek, Jiřík. ŽK: Soukup, Šmerda, Horkavý, Pikl - Party. Diváci: 217.
Krč: Diviš - Waldhauser, Soukup, Horkavý, Nešpor - Šmerda (46. Jedinák), Viskup, Kounovský (65. Houštecký), Dubský, Pikl - Vojtíšek (68. Dejmek). Trenér: Hřídel.
Opava: Novák - Mezlík, Kolínek, Horka, Víšek - Zapletal (78. Půda), Kiša, Party, Švach (68. Jelínek) - Halaška (90. Janoviak), Kozák. Trenér: Neček.
Vítkovice - Marila Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 55. Pulkert. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Goňa. ŽK: Klesa (Příbram). Diváci: 523.
Vítkovice: Vaclík - Hrdlovič, Doležal, Švehla, Silveira (90.+1 Dobeš) - Valášek (70. Novák), Křiva, Mikulenka, Pulkert - Schön, Prohászka. Trenér: Grussmann.
Příbram: Hruška - Mácha, Nohýnek, Štochl, Mišun - Klesa, Tarczal, Costa (46. Nechvátal), Kalabiška (56. De Oliveira) - Huňa, Jirouš (63. Pilík). Trenér: Morales.
HFK Olomouc - Třinec 1:0 (0:0)
Branka: 58. Krutý. Rozhodčí: Hrubeš - Drastík, Adámková. ŽK: Krutý, Korčián - Doubek, Martinčík. Diváci: 520.
Olomouc: Doležal - Lukášek, Kalvoda, Zlatohlavý, Jakubovič - Spáčil (72. Janeček), Ševela, Toporčák, Krutý (90. Smékal) - Vodák (63. Hanzel), Korčián. Trenér: Uličný.
Třinec: Lipčák - Lišický, Chlebek, Formánek, Martinčík - Malíř (77. Maceček), Hupka (87. Sostřonek), Lukšík (70. Ďurica), Konečník - Doubek, Veselý. Trenér: Kouřil.