Sparta B - Karviná 2:2Rezerva Sparty přišla o výhru nad Karvinou ve druhé lize v nastavení

Fotbalisté Karviné ve 22. kole druhé ligy remizovali v Praze se sparťanskou rezervou 2:2 a nevyužili šanci poskočit do čela neúplné tabulky. Slezané z druhého místa ztrácejí bod na jiný exligový tým Příbram, která v pátek kvůli nezpůsobilému terénu nehrála a má utkání k dobru. Nezvítězil ani další celek z horní poloviny soutěže Varnsdorf, který remizoval v Olomouci s "béčkem" Hanáků 1:1. Táborsko po obratu zdolalo Prostějov 2:1.

Adam Karabec slaví branku. Archivní foto

Sparta nastoupila posílena o mladíky z A-týmu Daňka s Karabcem a vedla od 13. minuty, kdy si dal vlastní gól Krčík. Hned za dvě minuty ale srovnal Rezek. Po změně stran po se Karabcově přihrávce prosadil střídající Cissé, ale Karvinští i podruhé odpověděli. V šesté minutě nastavení překonal brankáře Vorla po úniku jiný střídající hráč Memič.

Hosté pak mohli na Žižkově v posledních sekundách dokonat obrat, ale Pražany zachránil gólman. Karviná udržela jarní neporazitelnost, ale po třech vítězstvích za sebou ztratila body. Mladí sparťané neprohráli třetí z posledních čtyř kol a ve vyrovnané tabulce jsou jedenáctí.

Varnsdorf musel na Hané dotahovat poté, co v 11. minutě proměnil penaltu domácí Galus. V 80. minutě hosté srovnali, po závaru po rohovém kopu zamířil přesně Tanko. Varnsdorf ztrácí z pátého místa v tabulce tři body na třetí příčku, která znamená účast v baráži o nejvyšší soutěž. Olomoucké "béčko" po druhé remíze za sebou a čtyřech kolech bez vítězství figuruje na 11. pozici.

O skóre před Hanáky se posunulo Táborsko, které zvítězilo po šesti kolech. Prostějov sice na hřišti Jihočechů vedl od 69. minuty, ale Sylla a Dordič v rozmezí 75. až 83. minuty zápas otočili. Prostějov nevyhrál sedmé kolo v řadě a pouze bod ho dělí od předposledního Třince.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 22. kolo:
Olomouc B - Varnsdorf 1:1 (1:0)
Branky: 11. Galus z pen. - 80. Tanko. Rozhodčí: Raplík - Dohnálek, Bureš. ŽK: Galus, Mikulenka - Kouřil. Diváci: 227.
Sparta Praha B - Karviná 2:2 (1:1)
Branky: 13. vlastní Krčík, 59. Cissé - 15. Rezek, 90.+6 Memič. Rozhodčí: Volek - Žurovec, Pospíšil. ŽK: Kaštánek, Okeke, Schánělec, Cissé, Kamenovič - Bederka, Budínský, Žák, Krčík. Diváci: 414.
Táborsko - Prostějov 2:1 (0:0)
Branky: 75. Sylla, 83. Dordič - 69. Koudelka. Rozhodčí: Ulrich - Černoevič, Cichra. ŽK: Stříž, Moučka, Koudelka, Chvěja, Gábriš (všichni Prostějov). Diváci: 711.