Brno - Chrudim 4:1Řezníček se blýskl hattrickem, Brno uspělo po dvou porážkách

Fotbalisté Brna v 5. kole druhé ligy zvítězili na svém hřišti 4:1 nad Chrudimí. Hattrickem se blýskl kanonýr Jakub Řezníček. Vlašim vyhrála 1:0 v Prostějově a po čtyřech remízách se dočkala premiérového vítězství v sezoně. Příbram doma podlehla 1:3 nováčkovi soutěže Kroměříži.

Řezníček otevřel skóre v šesté minutě z penalty a v 77. a 83. minutě dokonal hattrick. S pěti trefami je nejlepším střelcem soutěže. Za Zbrojovku se prosadil v první půli ještě Smejkal, v závěru duelu zkorigoval skóre Míka. Brno uspělo po dvou porážkách, Chrudim je bez výhry na posledním místě.

Výhru Vlašimi zařídil po čtvrthodině gambijský útočník Singhateh. Hráč hostující z pražské Slavie se prosadil ve čtvrtém z pěti startů v sezoně. Prostějov nenavázal na nevídaný triumf 26:0 v úvodním kole domácího poháru proti divizním Řepištím, které kvůli stávce hráčů nastoupily s fotbalisty B-týmu a dorostenci.

Kroměříž poslal do vedení v 18. minutě Houser, další góly padly až v závěrečné dvacetiminutovce. V 71. minutě vyrovnal Jahič, vzápětí ale vrátil hostům vedení z penalty nigerijský záložník Charles. Pojistku přidal v nastavení Dočkal a Kroměříž si připsala druhou výhru v soutěži. Příbram prohrála třetí z pěti utkání v sezoně.

5. kolo druhé fotbalové ligy:
Prostějov - Vlašim 0:1 (0:1)
Branka: 15. Singhateh. Rozhodčí: Vokoun - Hádek, Ježek. ŽK: Habusta, Jaroň - Šmiga. Diváci: 590.
Brno - Chrudim 4:1 (2:0)
Branky: 6. z pen., 77. a 84. Řezníček, 33. Smejkal - 85. Míka. Rozhodčí: Všetečka - Dresler, Mikeska. ŽK: Jambor, Texl - Borkovec, Kesner. Diváci: 2036
Příbram - Kroměříž 1:3 (0:1)
Branky: 71. Jahič - 18. Houser, 76. Charles z pen., 90.+3 Dočkal. Rozhodčí: Adámková - Líkař, Pospíšil. ŽK: Hušbauer, Biricz - Kudela, Dočkal. Diváci: 567