Žižkov - Hradec Králové 1:2Votroci uspěli v Praze a poskočili na třetí místo druhé ligy

Fotbalisté Hradce Králové zvítězili v 8. kole druhé ligy v Praze na Žižkově 2:1 a po třetí výhře v soutěži za sebou se posunuli na třetí místo tabulky. "Votroci" ztrácejí pět bodů na vedoucí Pardubice a bod na druhou Jihlavu. Viktoria doma po předchozích třech výhrách poprvé v sezoně nebodovala a figuruje na páté příčce dva body za Hradcem.

Fotbalisté Viktorie Žižkov na archivním snímku.

Východočeši rozhodli o svém úspěchu pod televizní věží dvěma slepenými góly v závěru první půle. V 36. minutě se tečovanou střelou zpoza vápna prosadil Jukl a za čtyři minuty potrestal chybu v domácí obraně Soukeník. Žižkovu se podařilo po změně stran v 60. minutě už jen snížit díky střídajícímu Čapkovi.

8. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Hradec Králové 1:2 (0:2)
Branky: 60. Čapek - 36. Jukl, 40. Soukeník. Rozhodčí: Denev - Nádvorník, Klupák. ŽK: Švenger, Bazal - Ottmar, Kvída, Zbrožek, Martinec, Leibl. Diváci: 1831
Žižkov: Švenger - Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak - Batioja (82. Petrlák), Súkenník - Urbanec (55. Čapek), Gil (55. Bazal), Martan - Diviš. Trenér: Veselý
Hradec: Ottmar - Kopečný, Kvída, Martinec, Urma - Zbrožek - Vlkanova (90. Šípek), Jukl, Soukeník, Frýdek (85. Leibl) - Prekop (65. Firbacher). Trenér: Frťala