Znojmo - Ostrava 1:1Žižkov se vrátil do druhé ligy domácí remízou s Táborskem. Baník vedení neudržel

Fotbalisté Viktorie Žižkov se po roční odmlce vrátili do druhé ligy domácí remízou 1:1 s Táborskem. Stejný výsledek uhrál ve Znojmě i účastník minulé sezony nejvyšší soutěže Ostrava.

David Ledecký ze Znojma (vlevo) a obránce Baníku Tomáš Zápotočný v zápase úvodního kola druhé fotbalové ligy.

Táborsku se v Praze více povedl vstup do zápasu. V osmé minutě dostal přihrávku za obranu Ciku a střelou o tyč otevřel skóre. Už za deset minut však vyrovnal hlavou Volek. Po změně stran už se téměř 1900 diváků dalších gólů nedočkalo. Blízko byl v poslední minutě domácí náhradník Trýzna, ale jeho dalekonosnou střelu výborně zneškodnil brankář Toma.

Baník poslal do vedení ve 14. minutě Lupták po úspěšně zakončeném samostatném úniku, ale za čtvrt hodiny vyrovnal povedeným přímým kopem Chorvat Njire. Hosté pak nevyužili řadu slibných šancí, při kterých Znojmo podržel brankář Doleček. V 88. minutě pak ostravský Urgela hlavičkoval do břevna.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
1. SC Znojmo - Baník Ostrava 1:1 (1:1)
Branky: 31. Njire - 14. Lupták. Rozhodčí: Ardeleanu - Paták, Hájek. ŽK: Šumbera - Hučko, Celba. Diváci: 2450.
Znojmo: Doleček - Čereda, Svozil, Odehnal, Helísek, Javůrek (72. Urbančok) - Šumbera (80. Rybička), Nepožitek, Motal, Njire - Ledecký (85. Klíma). Trenér: Kučera.
Ostrava: Vašek - Hučko, Zápotočný, Pokorný, Celba - Malý (46. Ožvolda), Lupták (80. O. Šašinka), Stáňa (53. Mondek), Mičola, Hlinka - Urgela. Trenér: Petržela.
Viktoria Žižkov - MAS Táborsko 1:1 (1:1)
Branky: 18. Volek - 8. Ciku. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Poživil. ŽK: Urbanec, Opluštil - Ciferský, Ciku. Diváci: 1895.
Žižkov: Hrubeš - Hašek, Opluštil, Pimpara, Šandera - Krystan (79. Trýzna), Eliáš, Podrazký (71. Gebert) - Urbanec, Dočekal, Volek (63. V. Klán). Trenér: Oulehla.
Táborsko: Toma - Landovský, Kučera (78. Kalvach), Džafič, Ciku - Nešický (61. Presl), Ciferský, Mráz, Traore - Hanzlík, Mrázek. Trenér: Frňka.
FK Varnsdorf - FK Pardubice 3:0 (1:0)
Branky: 21. Jakubov, 49. Daníček z pen., 86. Houser. Rozhodčí: Váňa - Černý, Fišer. ŽK: Zbrožek - Zavadil, Jeřábek. ČK: 48. Zavadil. Diváci: 952.
Varnsdorf: Samoel - Zieris, Filip, Neuberg - Durdevič (84. Houser), Knejzlík, Daníček, Richter (79. Fotr), Zbrožek - Rys, Jakubov (76. Beránek). Trenér: Veselý.
Pardubice: Knobloch - Prokopec (46. Kayamba), Jedlička, Řezníček, Pospíšil - Kudrna, Ladra (64. Kim Te-won), Zavadil, Jeřábek - Fousek (56. Kovář), Petráň. Trenér: Míchal.