Źižkov - Vyšehrad 3:0Žižkov vyhrál i druhý zápas v sezoně

Fotbalisté Žižkova porazili Vyšehrad 3:0 a vyhráli i druhý zápas v nové druholigové sezoně. Slavoj výsledkově zopakoval úvodní porážku od jiného pražského soupeře Dukly. Stoprocentně úspěšný po druhém kole zůstává také Hradec Králové, který ovládl přestřelku v Jihlavě a zvítězil 4:3.

Žižkovští se poprvé v tomto ročníku představili v azylu na Proseku, kde budou hrát domácí zápasy kvůli rekonstrukci svého stadionu. A premiéra Viktorii vyšla ideálně.

V 10. minutě otevřel skóre Březina, který z přímého kopu překvapil brankáře Otáhala. V 52. minutě přidal pojistku Diviš po přehození Otáhala a za deset minut zvýšil tentýž žižkovský útočník z dorážky.

Hradec v Jihlavě dobře začal a ve 24. minutě vedl o dvě branky. Domácí se zvedli a do 61. minuty třemi góly otočili skóre. Závěr ale patřil "Votrokům". Nejprve svým druhým zásahem vyrovnal Vlkanova a hradecký obrat v 89. minutě dokonal bývalý jihlavský útočník Dvořák.

Vlašim v dalším gólově bohatém duelu porazila Ústí nad Labem 5:2. Severočeši hráli už od 13. minuty v oslabení bez vyloučeného Jakše. Doma uspěl také Varnsdorf, který zdolal Třinec 1:0. Slezané jsou po dvou kolech bez bodu.

2. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Slavoj Vyšehrad 3:0 (1:0)
Branky: 52. a 62. Diviš, 10. Březina. Rozhodčí: Musil - Kubr, Vaňkát. ŽK: Kříž (Vyšehrad). Diváci: 500 (limit 5102 osob na stadionu).
Jihlava - Hradec Králové 3:4 (1:2)
Branky: 28. Smejkal, 53. Lacko, 61. Křišťál - 24. a 73. Vlkanova, 8. Vašulín, 89. Dvořák. Rozhodčí: Klíma - Dohnálek, Mikeska. ŽK: Tureček, Smejkal, Červ, Dau - Dvořák, Rada, Vízek. Diváci: 1010 (limit 5102 osob na stadionu).
Varnsdorf - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 19. Rudnytskyy. Rozhodčí: Matějček - Klupák, Antoníček. ŽK: Richter, Zbrožek, Kubista, Kocourek - Foltyn, Janoščin, Celba. Diváci: 358 (limit 5102 osob na stadionu).
Vlašim - Ústí nad Labem 5:2 (3:1)
Branky: 15. Dias z pen., 32. vlastní Písačka, 44. Ruml, 52. Blecha, 74. Diamé - 7. Koubek, 60. Prošek. Rozhodčí: Dorušák - Lakomý, Slavíček. ŽK: Bílek, Peterka, Brak (všichni Ústí). ČK: 13. Jakš (Ústí). Diváci: 505 (limit 5102 osob na stadionu).