Hlavní obsah

Fotbalisté kvůli potížím letadla vyrazí k osmifinále do Budapešti až vpodvečer

26. 6. 2021 11:27

Neskutečné. Kvůli technickým problémům letadla čeští fotbalisté dopoledne neodcestovali do Budapešti k nedělnímu osmifinále mistrovství Evropy s Nizozemskem. Reprezentanti museli pozměnit program a tradiční předzápasový trénink neabsolvují v dějišti utkání, ale v poledne na Strahově. Do maďarské metropole vyrazí tým až vpodvečer. Novináře o tom informoval tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Foto: @ceskarepre_cz, Twitter

Český záložník Antonín Barák na letišti v Praze.Foto: @ceskarepre_cz, Twitter

Článek

Záložník Alex Král na twitteru uvedl, že za odložení cesty mohla omylem nafouknutá skluzavka u dveří letadla. "Zažil jsem zpoždění letu, přesunutí také, dokonce i zrušení kvůli koronaviru. Ale neodletět kvůli omylem nafouknuté skluzavce, to je poprvé," napsal Král.

To však reprezentační mluvčí vyvrátil. "Za zrušením letu nebyla omylem nafouknutá skluzavka, ale technické problémy se zavřením dveří letadla," řekl novinářům Šedivý.

Český celek měl do Budapešti odletět v 10:30 a odpoledne si pak v Puskás aréně, kde se bude utkání hrát, zatrénovat. Nakonec ale svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého absolvují závěrečnou přípravu na zápas ještě v Praze, kde mají během EURO základnu.

Reprezentace si během turnaje najala letadlo od soukromé zahraniční charterové společnosti. Hráči si zatím stroj pochvalovali s tím, že na palubě mají zvýšený komfort a cítí se tam dobře.

Mužstvo během EURO k zápasům létá z Prahy, kde má základnu. Původně mělo mít kemp v Edinburghu, ale kvůli hrozbě karantény pro celý tým i v případě pouze jednoho pozitivního testu na koronavirus ho vedení na poslední chvíli zrušilo. První dva duely ve skupině odehrál český celek v Glasgow, v úterý proti Anglii nastoupil v Londýně.

Do Budapešti už podle reprezentačního fanklubu v pět hodin ráno vyrazili vlakem první čeští fanoušci. Puskás aréna může být jako jediná ze všech 11 hostitelských stadionů EURO zcela zaplněna a národní tým na rozdíl od předchozích zápasů ve skupině poženou vpřed tisíce příznivců.

Utkání má v neděli výkop v 18:00.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.