U ruských fotbalistů po neúspěšném ME skončil trenér Čerčesov

Moskva

U ruské fotbalové reprezentace skončil po neúspěšném vystoupení na mistrovství Evropy trenér Stanislav Čerčesov. Vedení svazu dnes oznámilo, že s ním rozvázalo smlouvu. Kontrakt byl platný do konce příštího roku.

U ruské fotbalové reprezentace skončil po neúspěšném vystoupení na mistrovství Evropy trenér Stanislav Čerčesov.

Čerčesov u ruského týmu působil od roku 2016 a na domácím mistrovství světa o dva roky později s ním postoupil do čtvrtfinále. Na vrcholícím Euru však sborná skončila s bilancí dvou porážek a jedné výhry už v základní skupině.

Nástupce sedmapadesátiletého Čerčesova, který měl na mistrovství Evropy za úkol postoupit do play off, svaz zatím nejmenoval. Nejbližší soutěžní zápas čeká Rusko na začátku září, kdy v kvalifikaci mistrovství světa přivítá Chorvatsko.

EURO 2021

Mistrovství Evropy ve fotbale, jež se původně mělo hrát již před rokem, začíná 11. června a končí 11. července. EURO hostí jedenáct zemí, Česká fotbalová reprezentace postoupila ze skupiny z třetího místa a v osmifinále přehrála Nizozemsko. Finále šampionátu se hraje v legendárním Wembley.

V bojích o postup na šampionát v Kataru zatím ruská reprezentace ve třech zápasech získala stejně jako úřadující vicemistři světa Chorvaté šest bodů. Na mistrovství postoupí pouze vítěz skupiny, druhý celek tabulky čeká baráž.