Gibraltar - Francie 0:3Pohodové výhry favoritů, v kvalifikaci na Euro předvedla velký obrat Ukrajina

Fotbalisté Francie zvítězili 3:0 na hřišti Gibraltaru a uspěli i ve třetím zápase kvalifikace na mistrovství Evropy 2024. Stoprocentní bilanci udržela také Anglie výhrou 4:0 na Maltě a Švýcarsko, které si poradilo 2:1 s Andorrou.

Jayce Olivero z Gibraltaru a Kylian Mbappé v souboji o míč

Francouze poslal do vedení útočník Giroud, nejlepší reprezentační střelec své země dal 54. branku v národním týmu. Krátce před pauzou přidal z penalty pojistku Mbappé a v závěru uzavřel skóre vlastní gól Mouelhiho.

Výběr galského kohouta mohl přidat další zásahy, hned čtyřikrát ale trefil brankovou konstrukci. Francouzi v kvalifikaci stále neinkasovali, naopak Gibraltar čeká na první trefu i bod.

Vicemistry světa čeká v pondělí v dalším duelu skupiny B Řecko, které má po dvou zápasech plný počet bodů. V pátek zdolalo doma 2:1 Irsko, v 49. minutě rozhodl Masuras.

Francouz Kingsley a Niels Hartman z Gibraltaru bojují míč

Pozici velkých favoritů potvrdili i Angličané, kteří proti Maltě rozhodli třemi góly v úvodní půlhodině. Nejprve si vstřelil vlastní gól Apap a následně přidali "slepené" branky Alexander-Arnold s Kanem. Kapitán Albionu se prosadil v posledních 11 zápasech v kvalifikačních utkáních na Euro. V 82. minutě přidal další trefu opět z penalty Wilson.

Obrat Ukrajiny

V "anglické" skupině C se odehrál největší obrat pátečního programu. Ukrajina prohrávala na hřišti Severní Makedonie ještě po hodině hry o dvě branky, nakonec ale vyhrála 3:2 a získala první body. Vítězný gól si připsal v 83. minutě Cyhankov. Od stavu 2:2 hráli domácí v oslabení bez vyloučeného Musliua.

Fotbalisté Ukrajiny před zápasem se Severní Makedonií

Švýcaři vyhráli po trefách Freulera a Amdouniho první půli o dvě branky, nakonec se ale proti outsiderovi skupiny I o výhru nečekaně strachovali. Andorra snížila v 67. minutě zásluhou střídajícího Vieiry, stejně jako ve vzájemném duelu v kvalifikaci před sedmi lety ale prohrála 1:2.

Nebývalé vyrovnaná je po kompletním třetím kole skupina H. Dánsko má po domácí výhře 1:0 nad Severním Irskem šest bodů stejně jako Kazachstán, který si poradil 3:0 se San Marinem. Šest bodů mají na kontě i oba celky z dnešního duelu Finsko - Slovinsko (2:0).

Skupina B:
Faro/Loulé: Gibraltar - Francie 0:3 (0:2)
Branky: 3. Giroud, 45.+3 Mbappé z pen., 78. Mouelhi.
Atény: Řecko - Irsko 2:1 (1:1)
Branky: 15. Bakasetas z pen., 49. Masuras - 29. Collins.
Ta' Qali: Malta - Anglie 0:4 (0:3)
Branky: 9. vlastní Apap, 28. Alexander-Arnold, 31. Kane z pen., 82. Wilson z pen.
Skopje: Severní Makedonie - Ukrajina 2:3 (2:0)
Branky: 31. Bardhi z pen., 39. Elmas - 62. Zabarnyj, 68. Konoplja, 83. Cyhankov. ČK: 73. Musliu (Severní Makedonie).
Riga: Lotyšsko - Turecko 2:3 (0:1)
Branky: 51. Emsis, 90.+4 Tobers - 22. Bardakci, 61. Ünder, 90.+6 Kahveci. ČK: 83. Emsis.
Cardiff: Wales - Arménie 2:4 (1:2)
Branky: 10. D. James, 73. Wilson - 19. a 75. Zelarayán, 30. a 66. Ranos. ČK: 78. Moore (Wales).