Fotbalisté Čenstochové vyhráli v Trnavě a mají blíž k možnému souboji se Slavií

Fotbalisté Čenstochové zahájili 3. předkolo Evropské konferenční ligy vítězstvím 2:0 v Trnavě a mají blíž k potenciálnímu souboji se Slavií v závěrečném play off. Pražané ale ještě potřebují vyřadit Panathinaikos Atény. Možní soupeři Slovácka AIK Stockholm a Škendija Tetovo ve Švédsku odstartovali remízou 1:1.

Radost z gólu fotbalistů Trnavy v úvodním duelu 3. předkola Konferenční ligy.

Rakówu, kterému chyběl zraněný reprezentační obránce Tomáš Petrášek, už v prvním poločase zařídil dvoubrankový náskok Ivi López. Španělský útočník ve 30. minutě skóroval zblízka po zaváhání trnavské obrany a v nastavení zvýšil z penalty. V základní sestavě domácích nastoupil český křídelník Erik Daniel.

Český vicemistr Slavia, který doma porazil Panathinaikos 2:0, by začal dvojzápas o postup do skupiny Konferenční ligy 18. srpna venku. Odveta v Edenu by se hrála o týden později.

Na soupisku ho dopsali na poslední chvíli. Ivan Schranz se odvděčil gólem a určil směr zápasuVideo: Sport.cz

AIK ve Stockholmu už v první minutě inkasoval po Hasaniho gólu, za čtvrt hodiny odpověděl Guidetti. Postupující celek v play off vyzve Slovácko, pokud ve 3. předkole Evropské ligy vypadne s Fenerbahce. Tým z Uherského Hradiště dnes začal porážkou 0:3 v Istanbulu.

Krajní obránce či záložník RFS Riga Petr Mareš zahodil penaltu a s lotyšským týmem doma remizoval 1:1 s Hibernians. Maltské mužstvo hrálo už od 26. minuty bez vyloučeného Thaylora, přesto jeho spoluhráč Vella v závěru úvodní půle otevřel skóre. Krátce po pauze Mareš z pokutového kopu nepřekonal brankáře Koného. Pět minut před koncem RFS přece jenom zařídil remízu Ilič.

Twente Enschede v Bělehradu porazilo Čukarički 3:1. Celé utkání za hosty absolvoval záložník Michal Sadílek a v závěru dostal žlutou kartu, jeho spoluhráč a další reprezentant útočník Václav Černý naskočil do hry v 67. minutě.

Viking Stavanger, přemožitel pražské Sparty z 2. předkola, v úvodním domácím duelu s irským Sligem vyhrál přesvědčivě 5:1.

Olympiakos doma remizoval se Slovanem

Fotbalisté Olympiakosu Pireus s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem na úvod 3. předkola Evropské ligy se Slovanem Bratislava překvapivě remizovali 1:1. Domácí favorité odvrátili porážku až v 86. minutě. Těsně předtím odstoupil ze hry hostující záložník Jaromír Zmrhal, kterého vystřídal český spoluhráč obránce Jurij Medveděv.

Na lavičce řeckých šampionů se nepovedl soutěžní debut trenérovi Corberánovi. Ten na začátku týdne nahradil kouče Martinse, jenž byl odvolán po překvapivém domácím debaklu 0:4 s Maccabi Haifa a vyřazení ve 2. předkole Ligy mistrů.

Vaclíka překonal v 63. minutě Angličan Green po zaváhání kapitána Papastatopulose a střele na zadní tyč. Olympiakos v závěru alespoň srovnal díky hlavičce střídajícího El Arábího z rohu. Český gólman pak ještě ve velké šanci vychytal náhradníka Ramíreze. Odveta v Bratislavě se hraje za týden.