Hlavní obsah

Olomouc zná soupeře pro play off Konferenční ligy

1:50
1:50

Chcete-li článek poslouchat, přihlaste se

Aktualizováno

Zatímco fotbalisté Olomouce v pátek po poledni hráli na soustředění v Marbelle přípravný zápas s Legií Varšava, ve švýcarském Nyonu jim los přisoudil soupeře pro první vyřazovací kolo Konferenční ligy. Sigma se utká s Lausanne a první zápas odehraje doma.

Foto: Vlastimil Vacek, Sport.cz

Olomoucká euforie. Archivní foto

Článek

Sigma postoupila z hlavní fáze na skóre a z poslední možné 24. pozice. V osudí byla ve dvojici společně se Zrijnski Mostar a oba celky věděly, že si rozdělí Lausanne a Crystal Palace.

Fanoušci si jistě spíše přáli celek z jihovýchodního Londýna a dle sázkových kanceláří stále největšího favorita na celkový triumf v soutěži. Los ale nakonec rozhodl, že Hanáci o postup zabojují zabojují s Lausanne, aktuálně sedmým mančaftem švýcarské nejvyšší soutěže. Hracími dny jsou čtvrtky 19. a 26. února.

Švýcaři pod vedením německého trenéra Petera Zeidlera dokázali na podzim například porazit doma 1:0 Fiorentinu a zůstali jen bod za klíčovou osmou pozicí. V létě v závěrečném předkole pak vyřadili slavný Besiktas.

V Nyonu se losovaly právě pouze týmy, které v hlavní fázi skončily na 9. až 24. místě. Elitní osmička, do níž patří i pražská Sparta, má zajištěný přímý postup do osmifinále. To se společně se zbytkem pavouka losuje 27. února a utkání se odehrají 19. a 26. března.

Letenští ale ví, že se utkají s jedním z vítězů dvojutkání Drita - Celje a Noah - Alkmaar. Ve hře je tak střet se záložníkem Matějem Šínem, jenž obléká dres posledního zmíněného týmu.

Finále v Lipsku je pak na programu 27. května.

Los úvodního kola vyřazovací fáze fotbalové Konferenční ligy (první zápasy 19. února, odvety 26. února):

Sigma Olomouc - Lausanne

Zrinjski Mostar - Crystal Palace

Kuopio - Lech Poznaň

Škendija Tetovo - Samsunspor

Noah - AZ Alkmaar

Drita - Celje

Bialystok - Fiorentina

Omonia Nikósie - Rijeka