Hlavní obsah

Banán ze Sparty okouzlil Evropu. Hancko soutěží o gól týdne

10. 12. 2021 13:07

Uhráli ve skupině Evropské ligy dvě výhry. A pod obě se fotbalistům pražské Sparty významně podepsal obránce Dávid Hancko. Jediným gólem zajistil tři body s Rangers, teď si připsal také vítěznou trefu v utkání s Bröndby (2:0). Jen tři dny poté, co jeho milá Kristýna Plíšková oznámila, že spolu čekají dítě. „Šťastnou zprávu jsem se poprvé dozvěděl právě těsně před domácím zápasem s Rangers. Oznámili jsme ji až v pondělí - a zase to vyšlo,“ poukázal Hancko.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Pro Kristýnku a miminko...! Dávid Hancko se raduje z gólu.Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Článek

Slovenský reprezentant je spolehlivým penaltovým exekutorem. Teď se blýskl rovněž z přímého kopu. Před jeho realizací se dohadoval s krajanem Lukášem Haraslínem. Pak se ho ujal sám. A přízemní střelou levačkou podél zdi otevřel skóre.

„Přišlo mi, že zeď stojí hodně u přední tyče. Myslel jsem si, že k ní brankář udělá úkrok. Tak jsem mu to dal na druhou stranu. Kluci mu dobře zakryli výhled a vyšlo to," líčí Dávid Hancko.

„V minulých zápasech jsem zkoušel přímé kopy přes zeď, ale to mi nešlo. Tak jsem to zkusil změnit. Hlavně byl gól dobře načasovaný, chvíli před poločasem. Hodně nám pomohl a dodal klid," pochvaluje si.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Dávid Hancko ze Sparty Praha oslavuje gól na 1:0 během utkání s Bröndby.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Jeho vydařený banán jde každopádně do světa. UEFA vybrala Hanckovu branku mezi čtyři trefy kandidující na góly týdne Evropské ligy. Soupeři slovenského reprezentanta jsou Mislav Oršič (Dinamo Záhřeb), Kiernan Dewsbury-Hall (Leicester) a Alexander Sörloth (Real Sociedad).

Pro Hancka je podstatné, že o další trefy se může pokusit v jarní části Konferenční ligy, kam Sparta z Evropské ligy postoupila.

Která branka byla podle vás nejhezčí?
Mislav Oršič (Dinamo Záhřeb)
63,2 %
Kiernan Dewsbury-Hall (Leicester)
1 %
Dávid Hancko (Sparta)
34,3 %
Alexander Sorløth (Alexander Sorloth (Real Sociedad)
1,5 %
Celkem hlasovalo 1716 čtenářů.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články