Freiburg - West Ham 1:2Coufal se Součkem v Evropské lize pomohli West Hamu k výhře ve Freiburgu

Fotbalisté West Hamu v Evropské lize zvítězili 2:1 ve Freiburgu a po 2. kole zůstávají ve skupině A stoprocentní. Obránce londýnského celku Vladimír Coufal odehrál celý zápas, jeho spoluhráč Tomáš Souček přišel na hřiště v 72. minutě. Aris Limassol doma zdolal 2:1 Rangers. Všechny týmy ve skupině C mají tři body, protože pražská Sparta prohrála 1:2 na půdě Betisu Sevilla. Fotbalista Leverkusenu Adam Hložek pomohl asistencí k triumfu v Evropské lize 2:1 v Molde, výhru vychytal Matěj Kovář. AS Řím deklasoval 4:0 Servette.

Fotbalisté West Hamu se radují z branky

AS Řím doma porazil 4:0 Servette Ženeva a má ve skupině G plný počet bodů společně s pražskou Slavií, která na svém hřišti deklasovala 6:0 Šeriff Tiraspol. Aris Limassol ve skupině C doma zdolal 2:1 Rangers a všechny týmy v „céčku“ mají tři body, protože Sparta prohrála 1:2 na půdě Betisu Sevilla.

Leverkusen rozhodl rychlými brankami ve 14. a 18. minutě. Nejprve se prosadil Frimpong a následně Hložek vyvezl míč z vlastní poloviny a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Tellu. V závěru pouze snížil Breivik, jenž hlavičkou překonal Kováře.

Lídr bundesligy potvrdil formu, z deseti soutěžních zápasů v úvodu sezony ztratil body za jedinou remízu. Šest bodů ve skupině H má i Karabach po výhře 1:0 nad Häckenem.

Coufal si při svých třech posledních startech připsal asistenci, tentokrát ale jeho úlohu převzal Bowen a v deváté minutě z pravé strany přesně našel hlavičkujícího Paquetu. Krátce po změně stran srovnal z dorážky Sallai, v 66. minutě ale rozhodl o výhře West Hamu znovu ze vzduchu po rohu Aguerd.

„Kladiváři“ vyhráli třetí soutěžní duel za sebou a vedou skupinu A o tři body před dnešním soupeřem. V zápase dvou poražených týmů z prvního hracího dne Bačka Topola - Olympiakos Pireus neudrželi hosté dvoubrankové vedení a pouze remizovali 2:2.

AS Řím se po nevydařeném začátku sezony zvedá a zvítězil počtvrté z posledních šesti soutěžních duelů. Dvakrát se trefil Belotti a jednou jeho kolega z útoku Lukaku. Čtvrtý gól přidal střídající Pellegrini. „Vlci“ v dalším kole přivítají Slavii.

Aris stejně jako před dvěma týdny na Letné (2:3) dvakrát skóroval. V úvodu se prosadil hlavou Moucketou-Moussounda a po hodině hry zvýšil druhým zásahem v soutěži Babicka. Stejně jako v úvodním kole se trefil i bývalý slávistický útočník Sima, Rangers ale v prvním zápase po odvolání trenéra Beala na body už nedosáhli.

Fotbalová Evropská liga - 2. kolo skupin:
Skupina A:
Freiburg - West Ham 1:2 (0:1)
Branky: 49. Sallai - 8. Paquetá, 66. Aguerd.
Bačka Topola - Olympiakos Pireus 2:2 (0:1)
Branky: 63. Djakovac, 90. Pantovič - 17. Masuras, 57. Podence. ČK: 72. Ntoi (Olympiakos).
Skupina B:
AEK Atény - Ajax Amsterodam 1:1 (0:1)
Branky: 75. Vida - 30. Bergwijn z pen.
Olympique Marseille - Brighton 2:2 (2:0)
Branky: 19. Mbemba, 20. Veretout - 55. Gross, 88. Joao Pedro z pen.
Skupina C:
Betis Sevilla - Sparta Praha 2:1 (1:1)
Branky: 9. Diao, 79. Isco - 3. Birmančevič.
Aris Limassol - Glasgow Rangers 2:1 (1:0)
Branky: 9. Moucketou-Moussounda, 59. Babicka - 70. Sima.
Skupina D:
Čenstochová - Sturm Štýrský Hradec 0:1 (0:1)
Branka: 24. Böving.
Sporting Lisabon - Bergamo 1:2 (0:2)
Branky: 76. Gyökeres z pen. - 33. Scalvini, 43. Ruggeri.
Skupina G:
Slavia Praha - Šeriff Tiraspol 6:0 (3:0)
Branky: 4. a 71. Chytil, 7. Ogbu, 39. vlastní Garananga, 47. Schranz, 58. Douděra.
AS Řím - Servette Ženeva 4:0 (1:0)
Branky: 46. a 59. Belotti, 21. Lukaku, 52. Pellegrini.