Prohrávat? Divný! Krasavec Schick natáhl rekord, přispěl k němu i další Čech

Dortmund, Lipsko, Bayern Mnichov a taky nikdo ze soupeřů v evropských pohárech. Fotbalisté Leverkusenu v aktuální sezoně neprohráli ani jeden ze 34 duelů, čímž drží německý rekord. V zápase číslo 35 měli dost namále. Bayer spasil ve čtvrtek večer až Patrik Schick, který v 92. minutě trefil remízu 2:2 v osmifinále Evropské ligy na hřišti ázerbajdžánského Karabachu.

Patrik Schick se raduje z vyrovnávací branky Leverkusenu.

Euforie Leverkusenu byla zjevná, vždyť i mezinárodní klubový účet na síti X po trefě českého střelce: Patriku Schicku, ty krasavče!!!

Střídající Schick v nastavení trkl do sítě Andrichův centr z pravé strany, rozpřáhl ruce, řval radostí a pelášil slavit k rohovému praporku. Pro nejlepšího českého útočníka posledních sezon se jednalo o premiérovou soutěžní trefu v roce 2024.

„Střídání nás dostala do hry,“ oddechl si pro Bild sportovní ředitel Bayeru Simon Rolfes.

Leverkusen neodehrál v Baku dobrý zápas. Ač na Karabach narazil už v základní skupině Evropské ligy, v úvodu osmifinále vypadal zaskočeně. Ze soupeře, z prostředí, z podmáčeného trávníku.

„Po poločase jsem viděl dobrou reakci, ale musím analyzovat chyby z prvního poločasu,“ říkal i kouč Leverkusenu Xabi Alonso. Nejprve domácí Benzia zakončil akci, která vznikla po chybě leverkusenského kapitána Jonathana Taha v rozehrávce. Před poločasem překonal českého brankáře Matěje Kováře Juninho.

Rychlý kontr vznikl po ztrátě míče u soupeřova vápna, k níž se přimotal Adam Hložek - druhý krajan v zahajovací jedenáctce Bayeru.

Aktuální lídr německé ligy se dostal do situace, kterou v sezoně ještě nezažil. Poprvé v ní musel umazávat dvougólové manko. „Byl to zvláštní pocit, prohrávat o dva góly. Ani jsem nevěděl, že je to poprvé.“ vykládal kapitán Tah. „O to hezčí je, že jsme se vrátili.“

Leverkusen po půli prostřídal, oživil a zlepšil hru. Hložek šel ze hry po necelé hodině, v 80. minutě po Wirtzově snížení na 1:2 se dostal na hřiště i osmadvacetiletý Schick.

Předchozí německý rekord v neporazitelnosti držel Bayern Mnichov, který mezi lety 2020 a 2021 neprohrál 32 duelů v řadě. Teď maximum natahuje a vylepšuje Leverkusen, k čemuž přispěl i gólman Kovář. V 83. minutě zlikvidoval sólový únik Juninha. „Kovář byl silný, v souboji jeden na jednoho předvedl skvělý zákrok,“ pochválil ho v referátu magazín Kicker.

Potom už zaúřadoval Schick. Může to pro něj být vzpruha. Mezi střelce se v soutěžním duelu naposled zapsal před Vánoci bundesligovým hattrickem proti Bochumi.

Potom přišlo sedm duelů bez trefy, dva další proseděl na střídačce. Gól z Baku může sloužit i jako příznivý vzkaz pro Ivana Haška, který v příštím týdnu oznámí svoji první reprezentační nominaci.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.