Admira v ligové generálce na Spartu vyhrála v Innsbrucku

Innsbruck

Fotbalisté Admiry Wacker Mödling v generálce na čtvrteční zápas 3. předkola Evropské ligy se Spartou Praha vyhráli 2:1 na hřišti Innsbrucku, i když český záložník Patrik Ježek neproměnil penaltu. Ve druhém kole rakouské ligy tak poprvé bodovali.

Hosty poslal do vedení ve 14. minutě útočník Philipp Hosiner. Innsbruck, za který odehrál celý zápas obránce Martin Švejnoha, však vyrovnal už za dvě minuty díky Marcelu Schreterovi.

V 53. minutě mohl rozhodnout Ježek, ale z penalty netrefil branku a nenavázal na dva góly v domácí odvetě 2. předkola EL s Žalgirisem Vilnius (5:1). Admira se přece jen dočkala vítězství, když se devět minut před koncem podruhé v utkání prosadil Hosiner.

Trenér celku z vídeňského předměstí Dietmar Kühbauer, jehož svěřenci přivítají Spartu ve čtvrtek od 21:05, postavil do utkání sestavu: Tischler - Plassnegger, Drescher, Schrott, Weber - Sabitzer (70. Schick), Mevoungobu, Schachner, Ježek - Hosiner (84. Thürauer), Sulimani (60. Schwab).