Hlavní obsah

Bývalý kanonýr Klose bude trénovat fotbalisty Altachu v rakouské lize

17. 6. 2022 17:32

Nejlepší střelec v historii světových šampionátů Němec Miroslav Klose byl jmenován trenérem fotbalistů rakouského Altachu. Pro čtyřiačtyřicetiletého mistra světa z roku 2014 to bude první angažmá v roli hlavního kouče v profesionálním fotbalu. Dosud působil jen v Bayernu Mnichov u mládeže a jako asistent v prvním týmu.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Miroslav Klose na archivím snímku z doby, kdy s Laziem hrál se Spartou. Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Na lavičce Altachu nahradí Švýcara Ludovica Magnina. "Hrozně se na tuhle novou práci těším. Od začátku jsem měl ten pocit, že jsem tady správně," uvedl Klose. Altach skončil v uplynulém ročníku rakouské ligy devátý o bod nad sestupující Admirou.

Klose ukončil hráčskou kariéru před šesti lety po angažmá v Laziu Řím. Předtím hrál za Bayern Mnichov, Brémy nebo Kaiserslautern.

Rodák z Polska nastřílel na čtyřech světových šampionátech rekordních 16 gólů. Na MS v roce 2014 pomohl Německu ke zlatým medailím. Po úspěšném brazilském turnaji Klose ukončil třináctiletou reprezentační kariéru s bilancí 137 zápasů a 71 gólů, což je německý rekord. Z MS má ještě stříbro a dva bronzy. Druhý a třetí skončil s týmem i na ME.

Reklama

Sdílejte článek