Necid se blýskl hattrickem a v Turecku spolu s bývalým sparťanem vévodí střelcům

Istanbul

Český fotbalový útočník Tomáš Necid hattrickem rozhodl o vítězství Bursasporu v sedmém kole turecké ligy 3:2 na hřišti Rizesporu. Odchovanec pražské Slavie skóroval ve čtvrtém utkání v řadě a se šesti trefami je v čele tabulky střelců společně s bývalým hráčem Sparty Praha Léonardem Kweukem.

Tomáš Necid.

Necid otevřel skóre ve 29. minutě, když zužitkoval přihrávku slovenského spoluhráče Stocha. Chvíli poté za domácí vyrovnal Kadah, kterému asistoval Kweuke. Český reprezentant ale v druhém poločase dalšími dvěma góly z 59. a 80. minuty rozhodl o druhé výhře Bursasporu za sebou, po níž se tým posunul na 12. místo. V závěru stihl jen zkorigovat z penalty Kweuke. Necidův spoluhráč Tomáš Sivok do utkání nezasáhl.