Nedvěd a Baroš zařídili vítězství svých týmů

Pavel Nedvěd byl hrdinou Juventusu v utkání 28. kola italské Serie A, když gólem v 69. minutě rozhodl o tříbodovém zisku lídra soutěže na hřišti Sampdorie Janov. Turínský klub má na čele tabulky nadále desetibodový náskok. Nedvěd si v ofenzívě dobře rozuměl s Del Pierem, oba předvedli několik nebezpečných akcí. Gól vstřelil hlavou po trestném kopu Rumuna Mutua a byla to jeho čtvrtá ligová trefa v sezóně.

Po delší pauze si obránce Marek Jankulovski zahrál v základní sestavě AC Milán. I díky tomu, že trenér Ancelotti nechal některé hráče odpočívat před Ligou mistrů s Bayernem. Milánští zlomili Empoli třemi góly v závěru a připsali si "povinné" tři body. Domácí vítězství Fiorentiny nad Sienou slavil na hřišti stoper Tomáš Ujfaluši.

Berger ještě chyběl, Čech nulu neudržel

Útočník Milan Baroš rozhodl o výhře Aston Villy nad Portsmouthem, jedinou branku zápasu dal ve 36. minutě zápasu hlavou po centru Milnera. Domácí tak slavili první ligové vítězství od 26. prosince. Baroš hrál na hrotu s Phillipsem a v 59. minutě ho střídal Moore. Patrik Berger ještě Aston Ville chyběl a proti svému bývalému klubu nenastoupil.

Chelsea vyhrála 2:1 na hřišti West Bromwiche i bez vyloučeného Robbena. Petr Čech chytal za hosty celý zápas a o čtrnáctou nulu v sezóně ho připravil až v 88. minutě nigerijský útočník Kanu. Birmingham prohrál 0:1 v Middlesbrough a nemohl spoléhat na zraněného obránce Martina Latku. Jeho český spoluhráč Jiří Jarošík přišel na hřiště v 57. minutě.

Bednář rozhodl

Hrdinou skotských Hearts se stal Roman Bednář, který v utkání na půdě Livingstonu přišel na hřiště až v 75. minutě a chvíli před koncem svou střelou rozhodl o vítězství edinburgského týmu 3:2. Za hosty odehrál celý zápas i Rudolf Skácel.

V bundeslize měl z českých hráčů velký důvod k radosti záložník Hamburku David Jarolím, protože jeho tým zvítězil 2:1 na hřišti ligového lídra Bayernu Mnichov a stal se prvním týmem v sezóně, který dobyl Allianz Arenu. Jarolím hrál za hosty celý zápas a viděl žlutou kartu. Cennou výhru v boji po záchranu vybojoval Norimberk nad Duisburgem díky hattricku Slováka Vitteka. Za domácí nastoupili v základní sestavě Jan Polák i Marek Nikl.

Štajner naprázdno

Útočník Jiří Štajner nechyběl v sestavě Hannoveru proti Schalke, ale jeho tým doma prohrál 1:2. Dortmund bez zraněných Tomáše Rosického a Jana Kollera doma uhrál jen utrápenou remízu s Mohučí, jíž stále schází útočník Petr Ruman. Václav Svěrkoš hrál za Herthu proti Kölnu 69 minut a vyfasoval žlutou kartu. Berlínský celek však nečekaně prohrál 2:4. Opět jen z lavičky sledoval útočník Michal Papadopulos zápas Leverkusenu, který doma remizoval s Brémami.

Johana vyloučen

Smolný zápas odehrál v Métách záložník Monaka Jaroslav Plašil. Na trávník se dostal až v 65. min. a o sedm minut později si dal vlastní gól, když nešťastně tečoval do branky míč z rohu domácích. Domácí bojující o záchranu nakonec vyhráli 2:1.

Manisaspor prohrál ve 24. kole turecké ligy s Trabzonsporem i díky tomu, že viděl v 57. min. za stavu 1:1 červenou kartu obránce Petr Johana. Lukáš Zelenka i Michal Meduna vyšli střelecky naprázdno. Galatasaray bez Marka Heinze porazil doma 3:2 Samsunspor.

Jun na hřišti Petrouše nepotkal

Tomáš Jun z Besiktase se na hřišti nepotkal s Adamem Petroušem z Ankarasporu, neboť útočník při vítězství svého týmu 3:0 zůstal na lavičce. Salcburk nečekaně dostal čtyřgólový výprask na trávníku Sturmu Štýrský Hradec. Za hosty odehrál druhou půli Patrik Ježek. Vítězství 1:0 vybojoval Innsbruck v sestavě s Václavem Kolouškem a Milanem Pacandou nad Paschingem.