Nedvědův Juventus v Římě neuspěl

Fotbalisté Lazia Řím poslali do Prahy před úterním posledním zápasem ve skupině G Ligy mistrů proti Spartě výmluvnou vizitku. V dvanáctém kole nejvyšší italské soutěže totiž doma na Olympijském stadionu porazili obhájce titulu Juventus Turín s Pavlem Nedvědem 2:0.

Liverpoolský Danny Murphy (v červeném dresu) vsítil první gól zápasu s Newcastlem.

Přesto má trenér Roberto Mancini po sobotním duelu vrásky na čele. Laziu se totiž zranil jeho ostrostřelec Claudio López a podle agenturních zpráv s největší pravděpodobností proti Spartě nenastoupí.

Lazio dostal do vedení v 21. minutě Bernardo Corradi a ještě před koncem první půle zvýšil náskok domácích Stefano Fiore. Vítězný celek odehrál zápas v sestavě: Peruzzi - Stam, Negro, Mihajlovič (57. Couto), Favalli - Fiore, Albertini, Giannichedda, Muzzi (26. Liverani) - Corradi, López (33. Oddo).

AC Milán vyhrál 1:0 v Empoli a před třetím Juventusem má už čtyřbodový náskok. Druhý je AS Řím, který se v případě nedělního vítězství na hřišti Chieva posune do čela, Laziu patří pátá pozice.

Itálie - 12. kolo
Empoli - AC Milán 0:1 (80. Kaka), Lazio Řím - Juventus 2:0 (21. Corradi, 45. Fiore).

Real odvezl z Nou Campu všechny body

Fotbalisté Betisu Sevilla slavili ve španělské lize vysoké vítězství v San Sebastianu, který porazili 4:0. Třemi góly se blýskl Joaquín.

Tři body ukořistila i La Coruňa po vítězství nad Málagou, které zařídil v 58. minutě Capdevilla.

Ostře sledovaný zápas tradičních rivalů v Barceloně vyhrál Real Madrid, i když jednou inkasoval. Bílý balet dostal do vedení v 37. minutě Brazilec Roberto Carlos a po přestávce přidal gólovou pojistku na první místo jeho krajan Ronaldo. Sedm minut před koncem už jen upravil na konečných 1:2 Nizozemec Patrick Kluivert.

Španělsko - 15. kolo
Deportivo La Coruňa - Málaga 1:0 (58. Capdevila), Pamplona - Celta Vigo 3:1 (28. a 49. Aloisi, 73. Bakayoko - 37. Ignacio), San Sebastian - Betis Sevilla 0:4 (15., 49. a 59. Joaquín, 5. Capi), FC Barcelona - Real Madrid 1:2 (87. Kluivert - 37. Carlos, 74. Ronaldo).

Rennes remizovali s PSG

V 17. kole francouzské ligy uhráli fotbalisté Rennes doma proti Paris St. Germain jen bod. Českého gólmana Petra Čecha překonal krátce po změně stran Fiorese, čtvrt hodiny před koncem ale pro Rennes vydřel remízu Frei.

To ve Štrasburku si fanoušci přišli na své. Padlo celkem šest gólů a domácí celek, v jehož obraně odehrál celý zápas Václav Drobný, porazil Bastii 4:2.

Francie - 17. kolo
Lens - Sochaux 0:3 (14. a 77. Santos, 81. Mathieu), Ajaccio - Auxerre 1:2 (16. Mexes - 52. Collin, 64. Cissé), Bordeaux - Lille 2:1 (8. Pichot, 15. Francia - 50. vlastní Caneira), Nantes - Toulouse 1:1 (20. z pen. Gillet - 45. z pen. Dieuze), Rennes - Paris St. Germain 1:1 (74. Frei - 48. Fiorese), Štrasburk - Bastia 4:2 (15. Ljuboja, 38. Le Pen, 44. Niang, 55. Ehret - 39. a 72. Hadji).

Šmicer spálil šanci, Liverpool jen remizoval

Gólovou šanci v dramatickém závěru utkání anglické ligy mezi Newcastlem a Liverpoolem spálil český reprezentant Vladimír Šmicer. V dobré pozici pálil nad, jeho celek si tak veze z Newcastlu jen bod za remízu 1:1.

Liverpool, který nastoupil bez zraněného Michaela Owena, otevřel skóre už po šesti minutách hry. Obránce Newcastlu Titus Bramble se srazil v hlavičkovém souboji nejen s útočníkem Sinamou Pongollem, ale i se svým spoluhráčem z obrany Jonathanem Woodgatem. Všem třem se vysmál Danny Murphy, který se zmocnil míče a nikým neohrožován poslal Liverpool do vedení.

Domácím se povedlo vyrovnat až po změně stran z penalty, kterou proměnil Alan Shearer. O deset minut později zazářil znovu Murphy, když odvrátil z brankové čáry pokus Nola Solana, který se už už chystal slavit gól.

Chelsea i Arsenal zaváhaly

Chelsea se musela spokojit s bodem za remízu 1:1, kterou uhrála v Leedsu. Londýňané přitom dlouho prohrávali a srovnat se jim povedlo dvacet minut před koncem zápasu gólem Damiena Duffa.

Chelsea se přesto udržela v čele tabulky, protože zaváhal i druhý Arsenal a dál na ni ztrácí bod. Svěřenci trenéra Arséna Wengera ztratili vedení v nadějně rozehraném zápasu s Leicesterem, jemuž se v poslední minutě podařilo vyrovnat na 1:1.

Blackburn nasázel čtyři góly Birminghamu, ještě o jeden víc dal Tottenham doma Wolverhamptonu. Hvězdou tohoto zápasu byl Robbie Keane, který slavil hattrick.

Čtyři branky nastřílel i Manchester United do sítě Aston Villy. Dvěma góly o sobě dal vědět nizozemský kanonýr Ruud van Nistelrooij, další dva přidal v poslední minutě Uruguayec Diego Forlán.

Anglie - 15. kolo
Newcastle United - Liverpool 1:1 (62. z pen. Shearer - 6. Murphy), Birmingham - Blackburn 0:4 (66. Ferguson, 68. Neill, 82. Tugay, 88. Gallagher), Fulham - Bolton 2:1 (75. Davis, 76. Sava - 53. Davies), Leeds - Chelsea 1:1 (18. Pennant - 70. Duff), Leicester - Arsenal 1:1 (90. Hignett - 60. Silva), Manchester United - Aston Villa 4:0 (16. a 45. Van Nistelrooij, 90. a 90. Forlán), Middlesbrough - Portsmouth 0:0, Tottenham - Wolverhampton 5:2 (29., 75. a 83. Keane, 50. Kanoute, 90. Dalmat - 30. Ince, 84. Rae).

Dortmund jen remizoval s Herthou

Fotbalisté Borussie Dortmund nedokázali v lize stoprocentně využít výhodu domácího prostředí a v zápasu s Herthou se nakonec museli spokojit s remízou. Utkání, v němž nastoupila i dvojice českých reprezentantů Tomáš Rosický a Jan Koller, se přitom pro Dortmund vyvíjelo nadějně.

Gólu se diváci dočkali až po změně stran, kdy otevřel skóre Brazilec Leandro, který po půl hodině hry vystřídal krajana Conceicaa. Oslavy však fanouškům Dortmundu pokazil Alexander Madlung, který deset minut před koncem zápasu vyrovnal.

Bayern vydřel bod na hřišti druhých Brém. Domácí se po přestávce ujali vedení, ale pak se zakopali na vlastní polovině a přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu, který dal Peruánec Claudio Pizarro.

Hannover se rval o body ve Frankfurtu, ale nakonec si z hřiště outsidera odvezl jen jediný za remízu 2:2. Dvakrát přitom prohrával a po gólu Albánce Ervina Skely to dokonce vypadalo, že odjede s prázdnou. Jenže dvě minuty před koncem srovnal z penalty Thomas Christiansen. Český fotbalista Jiří Štajner odehrál jen první poločas.

Svědky divoké přestřelky byli fanoušci ve Freiburgu, kde padlo během úvodní půlhodiny hned pět gólů. Domácí fotbalisté nakonec porazili Bochum 4:2, přičemž lví podíl na tom měl Roda Antar, který se trefil třikrát. Hattrickem se blýskl i Brazilec Baiano z Wolfsburgu, který doma porazil Kaiserslautern 3:1.

Německo - 15. kolo
Borussia Dortmund - Hertha Berlín 1:1 (69. Leandro - 79. Madlung), Frankfurt - Hannover 2:2 (17. Schur, 64. Skela - 18. Stendel, 88. z pen. Christiansen), Freiburg - Bochum 4:2 (4., 11. a 79. Antar, 22. Sanou - 13. Hašemjan, 24. Madsen), Mnichov 1860 - Hansa Rostock 1:4 (3. Weissenberger - 17. a 80. Max, 8. Rydlewicz, 67. Schultz), Stuttgart - Hamburk 0:0, Werder Brémy - Bayern Mnichov 1:1 (58. Ailton - 79. Pizarro), Wolfsburg - Kaiserslautern 4:1 (23., 53. a 55. Baiano, 90. Schnoor - 13. Knavs).