Hlavní obsah

Neobvyklá cena pro hráče utkání. Fotbalista dostal kolečko plné brambor

Byl nejlepším hráčem zápasu, za svůj výkon ale získal velmi netradiční odměnu. Po nedělním zápase v rámci třetího kola dánské Superligy mezi Sonderjyske proti FC Nordsjællandu vyhlásili domácího obránce Maxime Soulase hráčem utkání. Místo obvyklé odměny však obdržel přes 50 kilogramů brambor.

Foto: Profimedia.cz

Francouzský obránce Maxime Soulas v dresu dánského Sonderjyske.

Článek

„Co to sakra je?“ reagoval pobaveně mladý fotbalista, když před sebou uviděl kolečko kořenové zeleniny. Originální cenu mu předal Nicolai Bryde, zakladatel společnosti Groundhopping Tours, která utkání sponzorovala a byla pověřena přípravou ocenění pro hráče utkání.

Bryde se inspiroval norským klubem Bryne. Ten na začátku této sezóny věnoval Lasse Kvigstadovi sto vajec, čtyřicet balíčků ovesných vloček, dvacet litrů mléka a mramorový stůl. Darované brambory jsou z farmy Brydeho rodičů. „Myslím, že jsou nejlepší na světě. Řekli jsme si, že by je hráči měli ochutnat,“ vysvětluje.

Brambory se ale u fotbalisty dlouho neohřály. Rozhodl se je darovat kuchyňskému personálu ve sportovním centru Haderslev. Část z nich poputuje dál komunitnímu centru Parasollen.

Utkání Sonderjyske s Nordsjællandem nabídlo kromě bramborové kuriozity i dramatický závěr. Domácí ve 4. minutě nastavení sice zvýšili na 3:1, hosté však o pět minut později snížili zpět na rozdíl jediné branky. Další gól už však před čtyřtisícovou kulisou nepadl, a tak se hráči Sonderjyske mohli radovat z první výhry v nové sezoně. Hostující celek naopak po úvodním vítězství padl podruhé v řadě.

Související témata: