Novák si připsal gól a asistenci, Midtjylland přesto prohrál

Kodaň

Obránce Filip Novák si připsal gól a asistenci za Midtjylland v 22. kole dánské fotbalové ligy na hřišti Sönderjyske, jeho tým přesto prohrál 2:3. Sönderjyske tak poskočilo na druhé místo tabulky, úřadující mistr Midtjylland, za který odehrál celý zápas také Václav Kadlec, zůstal čtvrtý se ztrátou deseti bodů na lídra FC Kodaň.

Český reprezentační obránce Filip Novák.

Hosté přitom měli zápas rozehraný dobře a velkou měrou se na tom podílel Novák, bývalý fotbalista Jablonce a Zlína. V sedmé minutě otevřel hlavou skóre po dlouhém autu Pušiče a oslavil druhý ligový gól v dresu dánského celku. O čtvrt hodiny později si hráči role vyměnili, český levý bek z pravé strany přihrál Pušičovi a ten stanovil skóre 2:0, s kterým šly týmy o poločase do šaten.

Dvěma slepenými góly z 53. a 56. minuty ale připravil úřadujícího mistra o vedení záložník Madsen a dvacet minut před koncem dokonal obrat střídající Hedegaard. Sönderjyske v lize neprohrálo od 6. listopadu, Midtjylland si v jarní části sezony zatím připsal jediné vítězství.