Novákův Trabzonspor i v oslabení při restartu ligy zvítězil

Ankara

Fotbalisté Trabzonsporu s českým reprezentačním obráncem Filipem Novákem při restartu turecké ligy zvítězili 3:1 na hřišti Göztepe a potvrdili své vedení v tabulce. Lídr v Izmiru získal všechny body i přesto, že hrál více než poločas o deseti poté, co se ve 41. minutě vyfauloval Guilherme.

Filip Novák z Trabzonsporu během utkání 3. předkola Evropské ligy na půdě Sparty.

Turecká liga se rozběhla bez diváků po téměř tříměsíční koronavirové pauze. Novákův Trabzonspor potvrdil roli favorita a v čele tabulky má tříbodový náskok před Basaksehirem, jenž bude hrát v sobotu.

Také v druhém dnešním utkání vyhrál tým s deseti hráči. Fenerbahce oslabil už ve 12. minutě šlápnutím na nohu soupeře Ozan Tufan, ale istanbulský klub díky dvěma brankám v závěru otočil duel s Kayserisporem a zvítězil 2:1.