St. Etienne - PSG 2:2Pařížané ztratili, ale díky skóre udrželi vedení před Monakem

Paříž

Fotbalisté Paris St. Germain remizovali v 11. kole francouzské ligy na hřišti St. Etienne 2:2 a díky lepšímu skóre udrželi první místo v tabulce. Na Pařížany se bodově dotáhlo Monako, které v odpoledním duelu zvítězilo 2:1 nad Lyonem.

Útočník PSG Zlatan Ibrahimovic (vlevo) ironicky tleská gólu Benjamina Corgneta ze St. Etienne (uprostřed).

St. Etienne, které v předminulém kole přišlo o remízu s favorizovaným Monakem až v 87. minutě, v neděli zaskočilo dalšího aspiranta na titul. Na domácím stadiónu vedlo od 18. minuty, kdy ho poslal do vedení ranou z hranice pokutového území záložník Benjamin Corgnet.

Po přestávce zvýšil Romain Hamouma. Francouzskému záložníkovi pomohla skórovat komická situace v obraně PSG, když nejprve vypadl míč v souboji brankáři Salvatoremu Sirgiovi a obránce Marquinhos při odkopu nastřelil jen spoluhráče Thiaga Mottu, od něhož se balon odrazil k Hamoumovi.

St. Etienne dohrávalo poslední půlhodinu bez vyloučeného středopolaře Fabiena Lemoineho a náskok neudrželo. V 68. minutě snížil Edinson Cavani, který se pak zapojil i do akce, z níž na konečných 2:2 v nastavení vyrovnal Blaise Matuidi.

Monaku pomohl k výhře 2:1 nad Lyonem kanonýr Radamel Falcao, který ukončil třízápasové čekání na gól a vstřelil rozhodující branku. Nováček předtím vedl od 28. minuty po trefě Muníra Obbadího, posila z Atlétika Madrid Falcao zvýšila osm minut nato na 2:0 a s osmi brankami vede pořadí střelců. Olympique snížil zásluhou Befetimbiho Gomise.

Francouzská fotbalová liga - 11. kolo:
Bordeaux - Montpellier 2:0 (75. Diabaté, 90.+1 Obraniak)
Monako - Lyon 2:1 (28. Obbadí, 36. Falcao - 62. Gomis)
St. Etienne - Paris St. Germain 2:2 (18. Corgnet, 51. Hamouma - 68. Cavani, 90.+3 Matuidi)