Pekhart se krásně trefil! Jeho tým přesto v derby podlehl

Atény

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v 26. kole řecké ligy za AEK Atény v derby proti Panathinaikosu, jeho tým ale prohrál 2:3 a nebodoval poprvé od 18. ledna. AEK zůstal na pátém místě o pět bodů právě za dnešním soupeřem, na vedoucí Olympiakos ztrácí 14 bodů.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih z derby AEK Atény - PanathinaikosVideo: sntv

AEK prohrával po poločase 0:2, když se prosadili Viktor Klonaridis a Marcus Berg. Po přestávce tak poslal trenér Manolo Jiménez do hry Lazarose Christodulopulose a Pekharta a oba se mu odvděčili gólem a tedy i vyrovnáním. Christodulopulos navíc asistoval u branky českého útočníka, který se po jeho centru prosadil ve skluzu a dal sedmý gól v sezóně.

Ani to však domácím na body nestačilo, neboť v poslední minutě rozhodl ve prospěch Panathinaikosu druhou trefou v zápase švédský reprezentant Berg.