Petrášek zařídil výhru Čenstochové, jeho tým bojuje o polský titul

Obránce Tomáš Petrášek rozhodl svým druhým gólem v této sezoně polské fotbalové ligy o vítězství Čenstochové 2:1 nad posledním Lecznem. Jeho tým má tři kola před koncem v čele tabulky stejně bodů jako Lech Poznaň a bojuje o premiérový titul. Před rokem skončila Čenstochová poprvé v historii druhá za Legií Varšava.

Tomáš Petrášek na archivním snímku během tréninku před utkáním baráže MS 2022 se Švédskem.

Petrášek se zapsal mezi střelce ve 40. minutě, když se k němu dostal míč vyražený gólmanem hostů a trojnásobný český reprezentant zblízka zvýšil na 2:0. Kapitán Čenstochové skóroval v polské lize po půl roce.

Obhájce titulu Legia Varšava je po porážce 1:3 na hřišti třetího Štětína až jedenáctá. Útočník Tomáš Pekhart nastoupil za hosty v 70. minutě.