Petráškův gól pomohl fotbalistům Čenstochové k ligové výhře

Varšava

Gól českého obránce Tomáše Petráška pomohl fotbalistům Čenstochové ve 30. kole polské ligy k výhře 2:1 nad Zaglebie Lubin. Petrášek skóroval krátce po zahájení druhého poločasu hlavou po centru krajana Petra Schwarze, po vyrovnání hostů si Raków definitivně zajistil tříbodový zisk brankou ze 77. minuty.

Český fotbalový obránce Tomáš Petrášek na archivním snímku.

Rychnovský rodák Petrášek hraje za Čenstochovou už čtyři roky a je kapitánem mužstva, které bude hrát ve skupině o udržení. Po základní části je Raków desátý. Petrášek i Schwarz dali po šesti gólech a jsou nejlepšími českými střelci v lize.

Do sedmikolové nadstavby o titul vstoupí z prvního místa Legia Varšava. Tým, za který hraje i český útočník Tomáš Pekhart, má po porážce 0:2 v Zabrze sedmibodový náskok před obhájci mistrovského titulu z Gliwic.