PSG porazil Lyon a získal Francouzský pohár, Mbappé se rozloučil vítězně

Fotbalisté Paris St. Germain porazili ve finále Francouzského poháru Lyon 2:1 a slaví zisk double. Kylian Mbappé se s klubem rozloučil vítězně. Pařížané získali pohárovou trofej popatnácté a potvrdili pozici rekordmanů soutěže. Lyon prohrál páté finále v řadě, ve všech narazil právě na PSG.

Fotbalista PSG Kylian Mbappé zvedá trofej pro vítěze Francouzského poháru

Ve 22. minutě poslal francouzské mistry do vedení Dembélé a o dvanáct minut později zvýšil Ruiz. Lyon nastoupil do druhého dějství odhodlaně, v 55. minutě snížil O'Brien a následně vyrovnání odmítl skvělým zákrokem brankář Donnarumma.

PSG získal double poprvé od roku 2020, kdy oslavil dokonce domácí treble. Tehdy Pařížané vyhráli také již neexistující Ligový pohár.

Historicky nejlepší střelec PSG Mbappé v posledním zápase za klub neskóroval, takže se po sedmiletém působení rozloučí s bilancí 256 gólů ve 308 zápasech. Od léta bude volným hráčem a pravděpodobně podepíše smlouvu s Realem Madrid.

Finále Francouzského fotbalového poháru ve Villeneuve-d'Ascq:
Lyon – Paris St. Germain 1:2 (0:2).
Branky: 55. O'Brien – 22. Dembélé, 34. Ruíz.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale se odehraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024. Chybět nebude ani český národní tým pod vedením nového trenéra Ivana Haška, v základní skupině F se Češi střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.