Půlroční trápení je u konce. Pekhart se konečně trefil

Český fotbalista Tomáš Pekhart se po půlroce střelecky prosadil v polské lize. Čtyřiatřicetiletý útočník Legie Varšava pomohl svému týmu v 26. kole k vítězství 3:1 na hřišti Zabrze.

Tomáš Pekhart během utkání fotbalové reprezentace, Česko - Faerské ostrovy, hraného 16. listopadu 2022 v Olomouci. Archivní foto

Pekhart ve 42. minutě zužitkoval před bránou Elitimův centr a v lize skóroval poprvé od 27. září a utkání proti Štětínu. V této sezoně polské nejvyšší soutěže má na kontě sedm gólů, další čtyři přidal v Konferenční lize a jeden v poháru.

Domácí srovnali v 61. minutě po Ennaliho penaltě, vzápětí ale rozhodly góly Kapustky a Josuého. Legia je v tabulce pátá, Zabrze sedmé.