Škoda pálil v Turecku! Je krůček od velké mety, gólman soupeře odnesl střet s exslávistou zlomenou nohou

Rize

Milan Škoda skóroval za Rizespor v turecké fotbalové lize a jediný gól ho dělí od vstupu do Klubu ligových kanonýrů, který sdružuje hráče s minimálně stovkou nastřílených prvoligových branek. Jeho tým zdolal v 27. kole Galatasaray 2:0. Český útočník sice v 42. minutě neproměnil pokutový kop, ale vyražený míč dopravil pohotovým skluzem do sítě.

Milan Škoda na archivním snímku v dresu Rizesporu.

V české lize Škoda nastřílel za Bohemians 1905 a Slavii 94 gólů. Po lednovém přestupu z Edenu do Rizesporu přidal dalších pět branek, tu poslední hned po ukončení tříměsíční koronavirové soutěžní pauzy.

Škoda toho v zápase s istanbulským klubovým gigantem stihl hodně. Nastoupil v základu a kromě gólu měl i další šance. V prvním poločase se někdejší kapitán Slavie také dostal do souboje, po němž musel odstoupit brankář Fernando Muslera se zlomenou nohou.

Rizespor předtím v osmi ligových zápasech nezvítězil a získal jen dva body. Výhru nad třetím týmem tabulky mu po zaváhání obrany hostů po změně stran pojistil Tunay Torun. Rizespor se ze sestupové zóny posunul na 14. místo.