Škoda se zase trefil v Turecku! Novák gólem pomohl Trabzonsporu k druhému místu

Istanbul

Čeští fotbalisté se v posledním kole turecké ligy blýskli. Obránce Filip Novák pomohl gólem Trabzonsporu k titulu vicemistra. Jeho tým zvítězil 2:1 na hřišti Kayserisporu a udržel za sebou třetí Besiktas. Útočník Milan Škoda dal po lednovém přestupu ze Slavie již desátou branku za Rizespor, který se zachránil, i když podlehl 1:3 na hřišti Fenerbahce.

Gólová radost českého obránce Trabzonsporu Filipa Nováka (vpravo).

Novák potvrdil na obránce výbornou produktivitu sedmým gólem v tomto ligovém ročníku. V 63. minutě gólman Kayserisporu jen vyrazil prudkou střelu a český fotbalista z úhlu napálil míč do sítě.

Domácím se povedlo pět minut před koncem vyrovnat, ale Trabzonspor v šesté minutě nastavení strhl vítězství na svou stranu, když úspěšně zakončil brejk čtyři na jednoho.

Škoda v úvodu druhého poločasu utkání s Fenerbahce vyrovnal po sólu na 1:1. Rizespor sice nerozhodný stav dlouho neudržel, ale mrzet ho to nemuselo, neboť díky výsledkům soupeřů za sebou zůstal tři body nad sestupovým pásmem.

„Suk (Souček) zachránil WHU (West Ham United), Milan (Škoda) u nás 6 (gólů) v Rizesporu 10, bombarďák," chválil počin exslávistického kanonýra šéf sešívaných Jaroslav Tvrdík na Twitteru.

Tureckou nejvyšší soutěž zakončí nedělní duel mistrovského Basaksehiru na hřišti Kasimpasy.