Skvělý debut! Trmal v portugalské lize vychytal nulu

Guimaraes/Praha

Konečně se dočkal! Matouš Trmal dostal poprvé v sezoně příležitost v portugalské lize a jeho premiéra dopadla na výbornou. Fotbalistům Guimaraese pomohl v neděli k výhře 1:0 nad Maritimem, kterou trefil ve 48. minutě Kolumbijec Estupinan.

Brankář reprezentační jednadvacítky Matouš Trmal se v Guimaraesi dočkal ligové premiéry.

Gólman reprezentační jedenadvacítky až dosud zahříval ve Vitórii jen lavičku náhradníků, nebo seděl dokonce na tribuně.

Mezi tyčemi Vitórie se pravidelně objevoval ostřílený Varela, který byl ale pozitivně testován na koronavirus a vynucená absence týmové jedničky dopomohla Trmalovi k debutu.

A velmi úspěšnému. Dvaadvacetiletý brankář kryl pět střel a udržel čisté konto. Zaskvěl se třeba ve 29. minutě, kdy vyrazil střelu kamerunského útočníka Joela. Pro Trmala to byl vůbec druhý start za Guimaraes, v prosinci nastoupil ve čtvrtfinále Ligového poháru na půdě Benfiky. Vitória tehdy prohrála 1:2 po penaltovém rozstřelu.

Týmu trenéra Henriquese patří v portugalské lize pátá příčka, na třetí Benfiku ztrácí v tabulce čtyři body.