Suchý gólem přispěl k obratu Basileje ve švýcarské lize. Trefil se i Dejmek v Polsku

Basilej/Varšava

Obránce fotbalistů Basileje Marek Suchý gólem přispěl k závěrečnému obratu a výhře 2:1 v zápase 14. kola švýcarské ligy proti Lausanne. Ještě v 90. minutě úřadující mistr prohrával, dvěma slepenými brankami v nastavení ale domácí stav otočili a udrželi si neporazitelnost. Trefil se i český obránce Radek Dejmek za Koronu Kielce a přispěl k její výhře 3:1 v zápase 15. kola polské ligy na hřišti Niecieczy.

Fotbalisté Paris Saint Germain se radují z gólu. Druhý zleva smutný obránce Basileje Marek Suchý. Ilustrační snímek.

Ve 42. minutě překonal Tomáše Vaclíka v brance Basileje Margiotta a nadějný stav Lausanne, které chtělo prolomit sérii tří porážek, drželo až do konce základní hrací doby. Jenže v první minutě nastavení skóroval po Elyounoussiho přihrávce stoper Suchý a o minutu později se trefil střídající Janko.

Bývalý hráč pražské Slavie a Spartaku Moskva Suchý se trefil potřetí v sezóně. Basilej tak má po 14 zápasech na kontě 38 bodů z celkových 42 možných a před druhým Sionem má náskok 12 bodů.

Kapitán otevřel skóre

Kapitán Kielce Dejmek otevřel skóre v 22. minutě, když se po Palancově centru prosadil hlavou. Za domácí ještě do poločasu vyrovnal Jovanovič, po změně stran ale Korona rozhodla zásluhou Pilipčuka a Aankoura.

Dejmek v české lize nastupoval za Liberec a Příbram, vyzkoušel si také roční hostování v belgické Lovani. V roce 2013 přestoupil do Kielce, za které dnes odehrál jubilejní 100. soutěžní zápas. Podílel se na ukončení sérii šesti zápasů bez vítězství.