Vaclík se blýskl chycenou penaltou a pomohl Olympiakosu k výhře

Brankář Tomáš Vaclík se v nedělním utkání 11. kola řecké ligy blýskl chycenou penaltou a pomohl fotbalistům Olympiakosu Pireus k domácímu vítězství 2:1 nad Volosem. Dvaatřicetiletý český reprezentant, který působí v Řecku od léta, si po zápase vysloužil pochvalu od trenéra Pedra Martinse.

Tomáš Vaclík se v řecké lize blýskl chycenou penaltouVideo: Sport.cz

Vaclík v deváté minutě fauloval ve vápně záložníka Adriena Regattina, své zaváhání ale vzápětí napravil a pokutový kop útočníka Toma van Weerta vyrazil. "Tomáš nás v úvodu podržel," ocenil Vaclíka kouč Martins.

Český brankář v 88. minutě od Van Weerta přece jen inkasoval a hosté po třech minutách od úvodní branky Olympiakosu vyrovnali na 1:1, favorit ale v nastavení ještě dokázal znovu strhnout vedení na svou stranu.

Obhájce titulu si upevnil první místo v tabulce a po 11 kolech řecké ligy má k dobru šest bodů na AEK Atény. Olympiakos si navíc v minulém týdnu zajistil postup ze skupiny Evropské ligy.