Vysoká výhra v Nimes posunula PSG do čela francouzské ligy

Paříž/Praha

Fotbalisté Paris St. Germain vyhráli v sedmém kole francouzské ligy v Nimes vysoko 4:0 a v čele tabulky díky lepšímu skóre vystřídali Rennes. Dosavadní lídr jen remizoval 1:1 na hřišti posledního Dijonu.

Kylian Mbappe (uprostřed) se raduje se spoluhráči z Paris St. Germain z gólu proti Nimes.

Nimes hrálo už od 12. minuty v oslabení o Loicka Landreho, vyloučeného za šlapák. Hosty dostal po půlhodině hry do vedení po kličce brankáři Kylian Mbappé, který skóroval i při středečním vítězství francouzských mistrů světa v Lize národů v Chorvatsku.

Další góly přidali v závěrečné čtvrthodině hlavou Alessandro Florenzi, z podobného brejku znovu Mbappé a přízemní střelou Pablo Sarabia. PSG po nepovedeném vstupu do ligy vyhrál pátý zápas v řadě, z posledních dvou utkání mají svěřenci německého trenéra Thomase Tuchela impozantní skóre 10:1.

V Dijonu favorizovaní hosté z Rennes šetřili některé opory na Ligu mistrů, přesto v poločase vedli, ale v 53. minutě vyrovnal po ukázkovém slalomu mezi obránci Mama Baldé. Domácím to vyneslo teprve druhý bod v ročníku.