Argentina - Salvador 3:0Fotbalisté Argentiny i bez Messiho porazili hladce Salvador

Fotbalisté Argentiny i bez zraněného kapitána Lionela Messiho porazili v pátečním přípravném utkání ve Philadelphii 3:0 Salvador. Všechny branky mistrů světa vstřelili legionáři z anglické ligy.

Argentinský střední obránce Cristian Romero při přátelském utkání se Salvadorem

Svěřence trenéra Lionela Scaloniho poslal do vedení 16. minutě po rohu Ángela Di Maríi hlavou stoper Tottenhamu Cristian Romero. Ve 42. minutě zvýšil zblízka Enzo Fernández z Chelsea a sedm minut po přestávce uzavřel skóre po hezké kombinaci Romerův klubový spoluhráč Giovani Lo Celso.

Hvězdný Messi musel aktuální reprezentační sraz vynechat kvůli svalovému zranění. Ve středu se Argentinci střetnou tentokrát na západním pobřeží USA s Kostarikou.

Slovensko po bleskovém gólu podlehlo v přípravě Rakousku

Slovenští fotbalisté v přípravném utkání podlehli doma 0:2 Rakousku. Záložník Christoph Baumgartner vstřelil vítěznou branku už po šesti sekundách hry a zaznamenal nejrychlejší gól historie reprezentačních zápasů. Jen o vteřinu déle trvalo otevřít skóre Němci Florianu Wirtzovi při výhře 2:0 na hřišti vicemistrů světa z Francie. Brazílie zvládla premiéru pod novým koučem Dorivalem Júniorem, když uspěla 1:0 ve Wembley proti Anglii.

Rakušané předvedli na bratislavském Tehelném poli nevídaný vstup do utkání. Baumgartner se hned po rozehrávce rozběhl na bránu, přešel přes tři protihráče a přízemní střelou z 25 metrů překvapil gólmana Dúbravku. Záložník Lipska překonal zápis někdejšího německého reprezentanta Lukase Podolského, jenž se před 11 lety proti Ekvádoru prosadil za sedm sekund.

Slováci, za které nastoupili i sparťan Haraslín a střídající slávista Tomič s libereckým Tuptou, skórovat nedokázali a pod italským koučem Calzonou utrpěli druhou domácí porážku. V 83. minutě navíc přidal pojistku Weimann.

Velmi podobný úvod jako v Bratislavě byl k vidění i v Lyonu. Zkušený záložník Kroos, jenž se vrátil do národního týmu po takřka čtyřech letech, po rozehrávce nakopl míč na Wirtze a ten ho z 25 metrů poslal nechytatelně pod břevno. Ofenzivní opora lídra bundesligy Leverkusenu dala první gól v reprezentaci. Francie inkasovala v úvodní minutě potřetí v historii, dosud se jí to stalo v roce 1923 s Nizozemskem a v roce 1982 s Anglií.

Ve 49. minutě zvýšil po pohledné akci Havertz a Němci navázali na vítězství 2:1 ze zářijového vzájemného duelu na svém hřišti. Svěřenci kouče Nagelsmanna při přípravě na domácí Euro vyhráli po třech zápasech.

Poslední měření sil mezi Anglií a Brazílii v roce 2017 branku nenabídlo, dnes se ale „Kanárci“ v závěru přece jen prosadili. V 80. minutě utekl za obranu Vinícius Júnior, jehož střelu vyrazil Pickford pouze k osamocenému Endrickovi. Sedmnáctiletý talent, který v létě přestoupí z Palmeiras do Realu Madrid, pohodlně zakončil akci svého budoucího klubového spoluhráče a vstřelil první gól v dospělé reprezentaci. Výběr Albionu prohrál poprvé od čtvrtfinále mistrovství světa 2022, v němž nestačil na Francii.

Belgie nesplnila roli favorita a hrála bez gólů v Irsku. Branka nepadla i proto, že domácí Ferguson neproměnil v první půli penaltu. „Rudí ďáblové“ udrželi neporazitelnost i v 11. zápase pod vedením kouče Tedesca.

Stejným výsledkem skončil i v Káhiře zápas třetího týmu posledního MS Chorvatska proti Tunisku. Po základní hrací době došlo ještě na penaltový rozstřel, ve kterém uspěl 5:4 balkánský celek.