Německo - Francie 2:1Fotbalisté Německa po Flickově odvolání zdolali v přípravě Francii

Němečtí fotbalisté v prvním zápase po odvolání trenéra Hansiho Flicka porazili v přípravě 2:1 vicemistry světa z Francie. Vítěznou branku vstřelil v 87. minutě záložník Leroy Sané a jeho tým uspěl po pěti utkáních. Anglie zvítězila 3:1 ve Skotsku.

Fotbalisté Německa se radují z výhry nad Francií

Flick skončil u týmu po sobotním debaklu 1:4 s Japonskem a v Dortmundu byl na lavičce jako hlavní dočasný kouč Rudi Völler. Mistr světa z roku 1990 mohl už ve čtvrté minutě slavit poté, co Müller před bránou zpracoval těžký Henrichsův centr a pohotově zakončil. Zkušený útočník skóroval v národním týmu poprvé od června 2022 a duelu s Itálií.

V 87. minutě Sané zužitkoval Havertzovu kolmici za obranu a překonal Maignana podruhé. Francouzi, na jejichž lavičce náhradníků zůstal celý zápas hvězdný kanonýr Mbappé, v 89. minutě už jen snížili díky Griezmannově penaltě. Němci zdolali dnešního soupeře po šesti zápasech a více než devíti letech.

Skotsko padlo s Anglií

Skotsko se utkalo v Glasgowě s Anglií na počest 150. výročí od prvního vzájemného utkání. Výběr Albionu se ujal vedení dvěma „slepenými“ brankami v prvním poločase, trefili se Foden a Bellingham. Po změně stran domácí snížili po Maguireově vlastním gólu, v 81. minutě ale uzavřel skóre anglický kapitán Kane.

Anglie zaznamenala rekordní 600. výhru v mezinárodních utkáních. Skotsko prohrálo po pěti výhrách, díky kterým vede kvalifikační skupinu o Euro a je blízko postupu.

Přípravná fotbalová utkání:
Genk: Japonsko - Turecko 4:2 (3:1)
Branky: 28. a 36. Nakamura, 15. A. Ito, 78. D. Ito z pen. - 44. Kabak, 61. Yildirim.
Baku: Ázerbájdžán - Jordánsko 2:1 (1:0)
Branky: 45.+1 Machmudov z pen., 79. Dadašov - 57. ar-Rašdán.
Glasgow: Skotsko - Anglie 1:3 (0:2)
Branky: 67. vlastní Maguire - 32. Foden, 35. Bellingham, 81. Kane.
Dortmund: Německo - Francie 2:1 (1:0)
Branky: 4. Müller, 87. Sané - 89. Griezmann z pen.