Článek
Velšský Wrexham, už několik let sledovaný díky svým hollywoodským vlastníkům Ryanu Reynoldsovi a Robu McElhenneymu, vedl 2:0 a 3:1. Favorizovaní hosté dovedli zápas do prodloužení díky střídajícímu Callumu Hudsonovi-Odoiovi, jenž se trefil v 76. a 89. minutě. Po bezbrankovém prodloužení musel rozhodnout rozstřel, v němž byl hrdinou Okonkwo.
„Trenér nám před zápasem vyprávěl o historii klubu a o tom, jak dokázal porazit kluby, které jsou nad ním. Je to úžasná výhra, měli bychom si tenhle okamžik vychutnat,“ uvedl odchovanec Arsenalu Okonkwo, jenž vyrazil střely Igora Jesuse a Omariho Hutchinsona.
Páteční výhra byla další kapitolou v příběhu Wrexhamu od roku 2021, kdy ho koupili herci Reynolds a McElhenney. Tým dosáhl na tři postupy za sebou a aktuálně je devátý v tabulce druhé anglické ligy.
FA Cup, jenž je nejstarší fotbalovou soutěží na světě, začal v srpnu. O postup do finále ve Wembley usilovalo 446 klubů, týmy z nejvyšších dvou soutěží se zapojily až nyní ve 3. kole.









