Anglie - USA 2:1Fotbalistky Anglie před utkáním s Českem ukončily vítěznou sérii Američanek

Fotbalistky Anglie před úterním přípravným utkáním proti Česku porazily v atraktivním duelu ve Wembley 2:1 tým USA. Mistryně Evropy ukončily po 13 zápasech vítěznou sérii světových šampionek a samy vyhrály 15. utkání za sebou. Naposledy americké fotbalistky nevyhrály v únoru na turnaji v Carsonu, kde bez branek remizovaly s českou reprezentací.

Záběry z přátelského utkání mezi Angličankami a Američankami.

Američanky během šňůry výher přestřílely soupeře 52:2, v Londýně však dostaly dva góly už po půl hodině hry. Před 76.893 diváky poslala domácí do vedení v 10. minutě Lauren Hempová a pět minut po vyrovnání Sophie Smithové z 28. minuty vstřelila rozhodující gól z pokutového kopu Georgia Stanwayová.

Ani jeden z týmů nebyl v plné síle. Američankám chyběly hvězdná Alex Morganová kvůli zranění a z rodinných důvodů Mallory Pughová, Angličanky zase postrádaly zraněnou kapitánku Leah Williamsonovou.

Fotbalistky Anglie se představily fanouškům ve Wembley poprvé od červencového vítězství nad Německem ve finále mistrovství Evropy. Češky, které v pátek remizovaly 3:3 s Maďarskem, přivítají v Brightonu.