Hlavní obsah

Hašek má nové angažmá. Chce pomoci fotbalově i osobností

28. 9. 2023 12:55Aktualizováno 28. 9. 2023 13:32

Má za sebou několik nepovedených angažmá, teď zkusí štěstí v Řecku. Český fotbalista Martin Hašek se upsal druholigovému celku Makedonikos Neapolis. Bývalý hráč Bohemians nebo Sparty podepsal jednoletý kontrakt.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Martin Hašek ze Sparty Praha oslavuje svůj druhý gól během utkání s Baníkem v roce 2019.

Článek

„Jsem šťastný, že jsem tady. Doufám, že se mi v Řecku bude líbit, ale také budu rozdávat radost do celého klubu. Lidem, kteří zde pracují, fanouškům, prostě všem. Chtěl bych, aby tady byli šťastní všichni kolem mě. Doufám, že v tomto směru pomůžu jak svými fotbalovými schopnostmi, tak svými osobností jako člověk,“ cituje Haška nový zaměstnavatel.

Sedmadvacetiletý záložník bude oblékat dres s číslem 21. Klub si dle svého vyjádření slibuje od Haška opravdu hodně. „Nabízí nekonečné množství kvalitních náběhů, intenzitu, mistrovské zkušenosti, kvalitní pohyb s míčem a mnoho dalších fyzických či taktických prvků,“ stojí v oficiálním oznámení příchodu.

Hašek prošel za poslední dobu hodně štacemi. Od roku 2021 působil v německém Würzburgu, tureckém Erzurumsporu a naposledy v polské Wisle Plock, s níž sestoupil do druhé ligy. V Polsku měl smlouvu do konce sezony s klauzulí o možnosti prodloužení spolupráce, kterou se však Wisla rozhodla nevyužít.

S Würzburgem sestoupil do třetí ligy, v Erzurumsporu skončil letos v lednu. Klub opustil, podle tureckých médií vedení sdělil, že trpí psychickými problémy. Následně se upsal Wisle, za kterou mohl z procedurálních důvodů nastoupit až od 5. dubna. Nakonec si v polské lize připsal pouze tři krátké starty.

V Česku působil v Bohemians nebo ve Spartě. S Letenskými se však v lednu 2020 dostal do sporu. Odmítl odcestovat na soustředění do Španělska, nedohodl se na přestupu do Maccabi Haifa a byl přeřazen do B-týmu. Definitivně skončil 12. března 2020, kdy podal jednostrannou výpověď. Sporů bylo mnoho, známý je ale hlavně Haškův výrok o kopačkách na míru kvůli široké patě.

V listopadu 2022 Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) rozhodla, že hráč vypověděl smlouvu neoprávněně. Sportovní soud tím potvrdil dřívější verdikt sboru rozhodců Fotbalové asociace ČR. V druhoinstančním řízení tehdy dostal Hašek nařízeno zaplatit letenskému klubu kompenzaci ve výši 800 tisíc eur (téměř 18,8 milionu korun), CAS stanovil výši částky na 94.702 eur (přes 2,2 milionu korun).

Reklama

Související témata:
  2 : 2 Real Madrid - Neapol 2 : 2 73. min Živě
20231129T21 : 00:00+0100
Real Madrid vs. Neapol
Real Madrid vs. Neapol
Real Madrid
Neapol
  3 : 3 Galatasaray - Manchester Utd. 3 : 3 dohráno
20231129T18 : 45:00+0100
Galatasaray vs. Manchester Utd.
Galatasaray vs. Manchester Utd.
Galatasaray
Manchester Utd.
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •