Hlavní obsah

Šulce spoluhráči málem umačkali. Skvělý zážitek, zářil hrdina Lyonu

Aktualizováno

Zažívá pohádkový úvod angažmá v Lyonu. Ofenzivní univerzál Pavel Šulc se výrazně podílel na vítězném gólu v nedělním duelu s Marseille (1:0), díky kterému vede Olympique po třech kolech francouzskou ligu s plným počtem bodů.

Foto: Manon Cruz, Reuters

Pavel Šulc se raduje z gólu.

Článek

„Nevím, jestli jsme vyhráli díky mně, ale byl jsem prostě v pravý čas na pravém místě,“ citoval Šulce klubový web. Český reprezentant, který do Lyonu přestoupil před třemi týdny z Plzně, v euforii z branky přeskočil reklamní panel a slavil s fanoušky za brankou. Spoluhráči ho radostí málem umačkali.

Šulc přišel do hry v 71. minutě, ke klíčovému momentu se nachomýtl krátce před koncem. Poté, co Nicolás Tagliafico trefil břevno, se míč odrazil na malé vápno k Šulcovi, který důrazem v souboji s Leonardem Balerdim donutil ležícího kapitána Marseille k vlastnímu gólu. Lyon, který hrál od 29. minuty přesilovku po vyloučení hostujícího C.J. Egana-Rileyho si tak připsal třetí výhru v nové sezoně Ligue 1.

„Atmosféra na stadionu byla naprosto neuvěřitelná, zvítězili jsme hlavně díky fanouškům. Skvělý zážitek,“ zářil Šulc.

Výtečně si vede i jeho český spoluhráč Adam Karabec. Proti Marseille střídal až v nastaveném čase, v uplynulém kole přispěl gólem k výhře nad Métami (3:0).

„Máme skvělou partu, držíme při sobě a každý den tvrdě makáme na tréninku. To je důvod, proč se nám zatím tak daří,“ prohlásil 24letý Šulc, který se bude v pondělí v Praze hlásit trenérovi Ivanu Haškovi na reprezentačním srazu.

Národní tým čeká v sobotu duel světové kvalifikace na půdě Černé Hory, o tři dny později se střetne v Hradci Králové v přípravě se Saúdskou Arábií.

Související témata: