Hlavní obsah

Jedna karta zhatila velký příběh. K souboji hvězdných bratrů nedojde

Mohlo jít o jeden z největších příběhů MS klubů. O střet aktuálně možná nejskloňovanějšího bratrského dua ve fotbalovém světě. Jenže až se proti sobě v sobotu ve čtvrtfinále šampionátu postaví hráči Realu Madrid a Borussie Dortmund, na trávníku bude maximálně jeden zástupce rodiny Bellinghamových.

Foto: Profimedia.cz, ČTK

Jude Bellingham (vpravo) a jeho mladší bratr Jobe po triumfu Realu Madrid v Lize mistrů v roce 2024

Článek

Dvaadvacetiletý anglický reprezentant Jude Bellingham je jednou z největších hvězd současného fotbalu. Patří mezi základní stavební kameny ofenzivy Realu Madrid, podle serveru Transfermarkt.com je s cenovkou 180 milionů eur druhým nejhodnotnějším hráčem planety.

Na MS klubů dokráčel se svými parťáky do čtvrtfinále, kde se Bílý balet střetne v repríze finále Ligy mistrů z roku 2024 s Borussií Dortmund. A právě do německého velkoklubu přestoupil nedávno Judeův mladší bratr Jobe.

Rovněž talentovaný mladík, který v září oslaví 20. narozeniny, se zatím dostal na hřiště ve všech čtyřech kláních na turnaji, třikrát se dokonce objevil v základní sestavě. Jenže pro čtvrtfinále s ním trenér Niko Kovač počítat nemůže.

Jobe totiž v osmifinále proti mexickému celku Monterrey viděl ve 28. minutě žlutou kartu, a jelikož pro něj byla druhou na šampionátu, dostal automaticky stopku na další utkání. Na klání s Realem Madrid, kde mohlo dojít na očekávaný bratrský souboj.

„Nemyslím si, že Jobe hned věděl, co druhá žlutá karta znamená. Všichni jsme pak viděli, že byl velmi zklamaný,“ popisoval po postupu mezi elitní osmičku mistrovství Kovač. „Je ale mladý a jeho bratr také. Jsem si jistý, že se v budoucnu spolu utkají, možná už na podzim v Lize mistrů,“ dodal.

Sportovní ředitel Dortmundu Sebastian Kehl to následně okomentoval slovy: „Je to pro něj velmi hořké. Opravdu se těšil, že bude hrát proti svému bratrovi. Musíme ho trochu utěšit. Jde o příběh, který jsme zde chtěli napsat.“

Zápas dvou evropských gigantů startuje v sobotu ve 22:00. Náboj bude mít i bez sourozeneckého měření sil, protože právě z Dortmundu odešel v létě 2023 Jude Bellingham do Realu Madrid v přepočtu za více než 2,5 miliardy korun.