Korea vyrovnala v nastavení a po rozstřelu je ve čtvrtfinále mistrovství Asie

Korejští fotbalisté se probojovali poosmé za sebou do čtvrtfinále mistrovství Asie. Na turnaji v Kataru dnes prohrávali se Saúdskou Arábií 0:1, ale v deváté minutě nastavení vyrovnal hlavou na 1:1 Čo Ku-song. Po bezbrankovém prodloužení rozhodl o postupu svěřenců Jürgena Klinsmanna penaltový rozstřel, v kterém uspěli všichni čtyři korejští exekutoři v čele s hvězdou Tottenhamu Son Hung-minem. Za trojnásobné asijské šampiony Saúdy se trefili jen dva hráči.

Korejští fotbalisté slaví postup do čtvrtfinále mistrovství Asie.

V pátek se Korejci utkají s Austrálií. Dalším čtvrtfinalistou se stal Uzbekistán po vítězství 2:1 nad Thajskem a v sobotu narazí na domácí Katar.